12.04.2021 13:30 1 NW/UM w Rumi i Pucku

Projekt 'Zielona Ławeczka' wystartował w Rumi i Pucku

Źródło:UM w Rumi

W Pucku i Rumi ruszył projekt „Zielona Ławeczka”. To konkurs dla mieszkańców otwartych osiedli zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty. Umożliwia przemianę zaniedbanych terenów w zielone zakątki i miniogrody z ławeczką.

„Zielona Ławeczka” to ogólnopolski i prospołeczny projekt grantowy adresowany do mieszkańców otwartych osiedli w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców.

W Pucku można otrzymać dofinansowanie o maksymalnej wartości 1950 zł. W skład grantu wchodzi:

  1. dofinansowanie na zakup materiału roślinnego, podłoża i innych elementów do aranżacji miniogrodów:

– bez obiektów mikroretencji maksymalnie 1200 zł;

– wraz z obiektami mikrortencji – maksymalnie 1500 zł;

  1. ławka parkowa – wartość 450 zł.

Natomiast w Rumi maksymalna kwota grantu to 1500 zł na zespół. Organizator zastrzega jednak sobie prawo do przekazania kwoty niższej niż wnioskowana. Wysokość dofinansowania zostanie ustalona na podstawie liczby punktów przyznanych przez sędziów.

Kto może aplikować?

Do konkursu zgłaszać mogą się grupy sąsiadów, którzy chcieliby poprawić wygląd otoczenia swojego miejsca zamieszkania. Zespół powinien składać się z minimum 5 osób, ale jego liczebność może się zwiększać, gdyż uczestnicy mogą aktywnie włączać innych sąsiadów do pracy.

Na stronie konkursu znaleźć można wiele wskazówek, inspiracj i ciekawych linków. Zaglądając do Planu Działań dowiemy się natomiast jak krok po kroku wykonać zadanie konkursowe.

Zgłoszenia przyjmowane są do 6 czerwca 2021 roku.

Celem projektu jest zazielenienie publicznie dostępnych terenów osiedlowych, zapobieganie utracie wody i zbudowanie relacji sąsiedzkich poprzez stworzenie miniogrodów wokół budynków, które będą przestrzenią do nawiązywania kontaktów pomiędzy członkami danej społeczności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24