24.03.2021 09:30 3 raz/UM Wejherowo
Na wejherowskim rynku ponownie, 16. już raz postawiono z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych Megapisankę Kaszubską wraz z zajączkiem. Z kolei Wejherowskie Centrum Kultury zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną.
Jak wyjaśniają wejherowscy urzędnicy, Megapisanka Kaszubska to sztuczne jajo o wysokości około 2 metrów wykonane w 2006 roku. Pisankę pomalowały śląskie twórczynie ludowe z zespołu „Szwarne Dziołchy”, ale zgodnie z wzorami kaszubskimi dostarczonymi przez wejherowskie hafciarki.
— Megapisanka Kaszubska i Zajączek Wielkanocny w Wejherowie, to nie tylko element ozdoby wzbogacający atmosferę Świąt Wielkanocnych, ale również dekoracyjny gadżet promujący w tym okresie nasze miasto – podkreśla Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.
Zrobionym przez siebie akcentem wielkanocnym będzie się tez mogła pochwalić wejherowska młodzież. Wejherowskie Centrum Kultury zaprasza bowiem do wzięcia udziału w konkursie na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Do wygrania atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe!
— Celem konkursu jest wykonanie najciekawszej i najpiękniejszej palmy wielkanocnej o wymiarach maksymalnie do 3 m wysokości. Technika: materiały naturalne (np. bukszpan, bazie, suche kwiaty itp.), bibuła, krepa, wstążka, wydmuszki itp., z wykorzystaniem tradycyjnych form zdobniczych – zachęcają pracownicy WCK.
Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach:
I - dziecięcej - do lat 15
II - od lat 16
Palmę należy dostarczyć do Wejherowskiego Centrum Kultury do dnia 30.03.2021 r. (wtorek) w godz. 8:00-16:00. Szczegóły na stronie Urzędu Miejskiego w Wejherowie.