04.03.2021 19:30 2 WH/Norda FM

Nowy parking pojawi się w Helu

Źródło: Google View

Parking przy ulicy Dworcowej oraz budowa stacji rowerowej to nowe przedsięwzięcia, które pojawią się w Helu. Inwestycje mają zostać oddane do użytku na wiosną tego roku. Ponadto zostanie ukończony drugi etap rewitalizacji helskiego parku.

Przypomnijmy, że pod koniec 2020 roku pisaliśmy o modernizacji parku przy ul. Dworcowej. Na mapie Helu pojawiła się nowa atrakcja – Galeria Rzeźby Kaszubskiej. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj. Drugi etap rewitalizacji parku ma zostać lada dzień ukończony. Koszt inwestycji to 120 tys. złotych.

Mimo trudnej sytuacji na świecie i w kraju z powodu pandemii, to inwestycje muszą trwać. To jest dla miasta żywa tkanka i nie możemy sobie pozwolić, aby się zatrzymać i nic nie robić – zwraca uwagę Mirosław Wądołowski, burmistrz Helu.

Park ma być ciekawym miejscem nie tylko dla mieszkańców, ale także dla turystów. Będzie możliwość zapoznania się z historią Kaszub. Najważniejszy element to 15-metrowa rzeźba rzepki, która jest wpisana do Księgi rekordów Guinnessa. Pojawi się możliwość posłuchania słynnego wiersza Jana Brzechwy w różnych językach m.in. angielskim, kaszubskim i rosyjskim. Trawniki zostaną zastąpione przez łąkę kwiatową.

Myślę, że to będzie przyczynek, aby tam odpocząć i spędzić wolny czas. Nawdychać się zapachu świeżych kwiatów. Odpoczynek będzie możliwy na ławkach z elementami kaszubskimi i gatunkami różnych zwierząt – dodaje burmistrz Helu.

Ponadto przy ul. Dworcowej, tuż obok cmentarza, stanie stacja rowerowa wraz z parkingiem dla samochodów. Będzie około 20 miejsc dla pojazdów. Koszt inwestycji to 150 tys. złotych.

Rowerzyści powinni być zadowoleni, bo przy domku, który powstanie będzie można postawić i naprawić rower. Znajdą się tam narzędzia, które będą do dyspozycji mieszkańców – tłumaczy Wądołowski. Przedsięwzięcie ma być oddane najprawdopodobniej w połowie maja 2021 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24