11.01.2021 14:30 2 NW/KPP w Wejherowie

Przekroczył prędkość, nie zatrzymał się do kontroli i był 'pod wpływem'

Źródło:KPP w Wejherowie

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który jechał za szybko, uciekał i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się także, że kierował będąc pod wpływem alkoholu. Kierowca na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h miał na liczniku 87 km/h.

Kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi gminy Szemud, który zdecydował się wsiąść za kółko po wypiciu alkoholu. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie w niedzielę (10 stycznia) sprawdzając czy kierowcy stosują się do przepisów związanych z prędkością, zarejestrowali pojazd marki VW T4. Kierowca na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał 87 km/h.

Policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Włączyli sygnały do zatrzymania, jednak kierowca nie reagował, tylko przyspieszył i zaczął uciekać. Dynamiczne działania pościgowe zakończyły się w polu, po tym jak mężczyzna porzucił pojazd i próbował swoich sił ratując się pieszą ucieczką – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Źródło:KPP w Wejherowie

Zatrzymanym okazał się 35-letni mieszkaniec gminy Szemud. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Za popełnione czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do pięciu lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24