08.12.2020 11:30 0 WH/Fundacja Sedlaka

'Jutrzenka' - teatralna podróż w czasie do XVII wieku

Fot. Fundacja Sedlaka

Fundacja Sedlaka zaprasza na wyjątkowy pokaz spektaklu pt. „Jutrzenka” w reżyserii Pawła Pawlika. Wydarzenie odbędzie się w piątek (11 grudnia) w przestrzeni internetowej. Przedstawienie poprzedzi spotkanie z osobami, które były zaangażowane w produkcję.

„Jutrzenka” to teatralna adaptacja sztuki Wojciecha Stamma pt. „Zmierzch”. Wydarzenie będzie niezwykłe, bo w przedstawienie jest stworzone w konwencji teatru marionetkowego.

Twórcy zabiorą widzów w podróż do Księstwa Oleśnickiego i Śląska z XVII wieku. W spektaklu ukazany będzie konflikt pomiędzy protestantami i katolikami po wojnie trzydziestoletniej. Opowieść łączy wątki intryg i ciemnych interesów. Wszystko to na marionetkowej scenie pudełkowej, która nawiązuje do teatru barakowego.

W przedstawieniu ujrzymy dzieje postaci historycznych z XVII wieku: Księcia Sylwiusza Nimroda Wirtemberskiego, Angelusa Silesiusa, Marii Kunic i innych postaci związanych z historią Krzeczyna, Księstwa Oleśnickiego i Śląska. Postaci dramatu są marionetkami typu czeskiego. Sztuka symbolicznie nawiązuje do czasów współczesnych, zarówno poprzez poruszane wątki, jak i identyfikację twórców z miejscem oraz przestrzenią – informuje Agata Kleszcz, Fundacja Sedlaka.

Wydarzenie odbędzie się w internecie w piątek (11 grudnia) o godz. 18:00. Spektakl poprzedzi spotkanie z twórcami, którzy opowiedzą o kulisach powstawania sztuki.

Więcej informacji na temat przedstawienia „Jutrzenka” są dostępne tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24