01.12.2020 13:00 1 WH/UM w Wejherowie

Trwa budowa miasteczka ruchu drogowego i wiat rowerowych przy SP 11 w Wejherowie

Źródło: UM w Wejherowie

Ruszyły prace związane z budową wiat rowerowych i miasteczka ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej nr 11 w Wejherowie. To kolejna inwestycja w ramach budżetu obywatelskiego, która dotyczy infrastruktury rowerowej. Zakończenie prac planowane jest jeszcze w tym roku.

Kilka tygodni temu przy Szkole Podstawowej nr 9 oddano do użytku wiaty rowerowe. Udało się to uczynić, dzięki inicjatywie mieszkańców. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym artykule.

Teraz przyszła pora na miasteczko ruchu drogowego i wiaty rowerowe przy Szkole Podstawowej nr 11 w Wejherowie. Inwestycja realizowana jest w ramach budżetu obywatelskiego, która ma być zachętą do większej aktywności dzieci i młodzieży oraz służyć do nauki bezpiecznego poruszania się po drogach.

Przed budynkiem szkoły została ułożona nowa nawierzchnia z kostki brukowej o powierzchni 152 metrów kwadratowych. Zostaną ustawione tam dwie zadaszone wiaty na 52 rowery.

Będą znajdowały się po lewej stronie od wejścia głównego do budynku szkoły od ul. Prusa, a miasteczko rowerowe – powstanie przy boisku, od ul. Kaszubskiej. Na terenie miasteczka ruchu drogowego o pow. 7x14 metrów kwadratowych znajda się też nasadzenia zieleni, mała architektura miejska, a także tablica z regulaminem określającym zasady funkcjonowania miasteczka ruchu drogowego – informuje Urząd Miasta w Wejherowie.

Najprawdopodobniej wiaty zostaną ustawione za około dwa tygodnie, a inwestycja zakończy się jeszcze w grudniu.

Zadaszone wiaty rowerowe przy podstawowych szkołach w Wejherowie będą funkcjonować przy - „szóstce”, „ósemce”, „dziewiątce” i „jedenastce”.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24