01.12.2020 09:31 5 raz/KAS Gdańsk

Nielegalny hazard nie tylko 'na automatach'

źródło: KAS Gdańsk

Nielegalne gry hazardowe mogą być oferowane nie tylko na klasycznych automatach do gier. Dowodem tego są m.in. ostatnie działania funkcjonariuszy Pomorskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Gdyni - w jednym z lokali odkryto zestawy komputerowe do gier hazardowych.

Pomorscy celnicy w jednym z gdyńskich lokali można było uprawiać nielegalny hazard w "nowatorski" sposób. Zabezpieczono w nim 14 zestawów komputerowych, na których oferowano gry hazardowe.

Organizatorom tego nielegalnego procederu, tak samo jak w przypadku urządzania gier hazardowych na klasycznych automatach, grozi kara pobawienia wolności do lat trzech oraz kara administracyjna w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego urządzenia, na którym gry oferowano - wyjaśniają przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej w Gdańsku.

Przypominają jednocześnie, że osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: grzywna do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, lub obie te kary łącznie.

Organizatorowi nielegalnych gier, a także właścicielowi lokalu grozi także kara pieniężna w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

Tylko w listopadzie funkcjonariusze pomorskiej KAS, zabezpieczyli na terenie Trójmiasta, 32 nielegalne urządzenia hazardowe.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24