30.11.2020 12:30 45 NW/UM w Wejherowie

Tunel na Kwiatowej przejezdny od 5 grudnia

Źródło:UM w Wejherowie

Mieszkańcy Wejherowa doczekają się otwarcia długo wyczekiwanej inwestycji, jaką jest węzeł Kwiatowa. Od 5 grudnia tunel pod torami kolejowymi będzie otwarty dla ruchu samochodowego, jak i pieszego.

Pomimo trudności i opóźnienia wielomilionowa inwestycja zakończyła się sukcesem. Z wybudowanego węzła Kwiatowa mieszkańcy Wejherowa i przejezdni będą mogli w pełni korzystać od 5 grudnia 2020 roku.

Prace budowlane rozpoczęły się w 2017 roku, a o postępach informowaliśmy na bieżąco na łamach naszego portalu. Na tunel pod torami kolejowymi z niecierpliwością wyczekiwało wielu mieszkańców. Inwestycja ma poprawić ruch drogowy w mieście i połączyć północną i południową część Wejherowa.

Źródło:UM w Wejherowie

Pod torami oprócz tunelu wykonano m.in. układ drogowy przed dworcem PKP i duży parking między drogą krajową nr 6 a torami PKP przy dworcu wraz z infrastrukturą podziemną i towarzyszącą. Zadbano także o rowerzystów i pieszych, budując ciągi komunikacji rowerowej i pieszej.

W ramach prac wybudowano także sieć kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodociągowej i gazowej, sygnalizację świetlną, oświetlenie uliczne, monitoring, a także zejścia i windy do istniejącego tunelu pieszego przy dworcu - informują przedstawiciele Urzędu Miasta w Wejherowie.

Źródło:UM w Wejherowie

Źródło:UM w Wejherowie

Inwestycja pochłonęła około 40 milionów złotych. Na realizację zadania władze miasta pozyskały środki unijne w ramach projektu „Budowa węzła integracyjnego Wejherowo Kwiatowa wraz z trasami dojazdowymi”.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24