26.11.2020 14:50 5 NW/KPP w Wejherowie

Wejherowo: 25 mandatów w jeden dzień

Fot. archiwum

Policjanci z wejherowskiej komendy w ciągu jednego dnia wystawili 25 mandatów osobom, które nie stosowały się do obowiązujących przepisów związanych z pandemią. Wobec dwóch osób skierowane zostaną wnioski o ukaranie do sądu, a dwie inne otrzymały pouczenie.

Funkcjonariusze kontrolują różne miejsca w przestrzeni publicznej, by zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. W środę (25 listopada) policjanci skontrolowali aż 29 osób, które nie stosowały się do obowiązujących nakazów.

Podczas codziennej służby policjanci podejmują po kilkadziesiąt interwencji związanych z pandemią COVID-19. W czasie policyjnych służb mundurowi zdecydowanie reagują na wszelkie zachowania, które są niezgodne z obowiązującymi przepisami – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Dwie osoby zostały pouczone, wobec dwóch skierowano wnioski do sądu o ukaranie, a pozostałym 25 wystawiono mandaty.

Policjanci przypominają, że naruszanie przepisów wprowadzonych w związku z walką z pandemią może grozić mandatem w kwocie do 500 złotych. Mundurowi mogą także skierować sprawę do sądu oraz powiadomić inspektora sanitarnego. Kara administracyjna nałożona przez sanapid wynieść może nawet 30 tys. zł.

Nie zapominajmy, że nie jesteśmy sami, a to, co się dzieje wokół nas, jest naszą wspólną sprawą. Musimy dbać o siebie, ale nie zapominać o innych. Bądźmy odpowiedzialni, nie tylko za siebie, ale i osoby, które są pod naszą opieką, a także pomyślmy o innych – dodaje asp. sztab. Anetta Potrykus.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24