23.11.2020 16:00 8 WH/OSP Wejherowo

Nowy sprzęt dla OSP Wejherowo

Źródło: Facebook OSP Wejherowo

— Dzięki kolejnej składkowej akcji przeprowadzonej wśród druhów OSP Wejherowo udało się zakupić sprzęt, który jest już na wyposażeniu pierwszo-wyjazdowego samochodu ratowniczo -gaśniczego - informują strażacy z Wejherowa na swojej stronie internetowej. Nowe wyposażenie o wartości 1430 zł jest już używany w akcjach przez jednostkę.

Dobre wiadomości płyną od druhów z OSP Wejherowo. Kilka dni temu zakupiono sprzęt, który przyda się podczas akcji ratunkowych. To nie pierwsza zbiórka wśród strażaków, bo jak się okazuje cyklicznie prowadzą zbiórki.

Raz w kwartale, staramy się z ekwiwalentu, który otrzymujemy z tytułu wykonywanych działań ratowniczo – gaśniczych, zakupić i wyposażyć naszą jednostkę w dodatkowy sprzęt - mówi Kamil Grot, prezes OSP Wejherowo.

Tym razem zakupiono piłę szablastą, akumulatorową wiertarko-wkrętarkę wraz z kompletem bitów oraz zawór kulowy jako brakujący osprzęt do lancy gaśniczej. Ponadto strażacy pozyskali tablicę sucho-ścieralną, która przyda się do zajęć szkoleniowych. Wartość sprzętu to 1430 zł.

Sprzęt będzie wykorzystywany w wielu akcjach, np. taka wiertarko-wkrętarka może być wykorzystywana do rozbiórki dachu budynku, do wykręcenia śrub, rozbiórki płotu i bram wjazdowych. Tam, gdzie należy szybko i sprawnie utorować sobie wejście – dodaje prezes OSP Wejherowo.

Źródło: Facebook OSP Wejherowo

Latem druhowie prowadzili zbiórkę na kamerę termowizyjną. Potrzeba było 20 tys. złotych. Niestety, nie udało zebrać się wymaganej kwoty.

Zebraliśmy 1 200 złotych. Jesteśmy wszystkim wdzięczni za uzyskane wpłaty. Pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie naszej jednostki – informuje Grot.

Strażacy OSP nie zamierzają się poddać i nadal będą starać się o kamerę termowizyjną. Niedługo chcą uruchomić kolejną zbiórkę.

Bardzo zależy nam na zakupie kamery termowizyjnej. Może być wykorzystywana w wielu działaniach. To jest sprzęt na miarę XXI wieku, gdzie każda jednostka Państwowej Straży Pożarnej posiada taką kamerę, która przydaje się w wielu akcjach – mówi prezes OSP Wejherowo.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24