30.10.2020 18:00 12 NW/UM Wejherowo

Wejherowscy marynarze z odznaczeniami

Źródło:UM Wejherowo

W wejherowskim ratuszu wręczono medale marynarzom zawodowym Batalionu Saperów z Rozewia, mat Markowi Kukuczce i st. mar. Mateuszowi Meyerowi. Zostali oni wyróżnieni Odznakami za Zasługi dla Ochrony Zdrowia przyznanymi przez Ministra Zdrowia.

Od dłuższego czasu obserwowaliśmy pracę ratowników Marka Kukuczki i jego kolegi Mateusza Meyera w Pogotowiu Ratunkowym, a także w działalności społecznej. Znani są z solidności wykonywania swoich obowiązków i niesienia pomocy potrzebującym. Jako ratownicy i żołnierze swoim zaangażowaniem budzą szacunek i nasze uznanie. Są przykładem dla innych – mówi Elżbieta Flisikowska, przewodnicząca Stowarzyszenia do Walki z Korupcją.

Wniosek o wyróżnienie ratowników złożyło do Ministerstwa Zdrowia Stowarzyszenie do Walki z Korupcją, Niegospodarnością i Obrony Praw Człowieka w Rumi. Odznaczenia wręczył mężczyznom zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz. Podkreślił, że mat marek Kukuczka dał się poznać w mieście, jako osoba zaangażowana w walkę z pandemią i jako aktywny druh Ochotniczej Straży Pożarnej w Wejherowie - podaje wejherowski urząd miasta.

Źródło:UM Wejherowo

Jesteśmy dumni, że możemy uczestniczyć w zabezpieczeniu działań przeciwko pandemii koronawirusa i nieść pomoc potrzebującym. Uważamy to za swój obowiązek – mówi mat Marek Kukuczka.

St. mar. Mateusz Meyer powiedział, że niesienie pomocy innym jest ich pasją i cieszą się z przyznanych odznaczeń. Zapewniają jednak, że takich,, jak oni jest w wojsku i ochotniczej Straży Pożarnej więcej.

Odznaczeni żołnierze wyróżniają się zaangażowaniem i wysokim poziomem w wykonywaniu obowiązków w jednostce, ale także w pracy społecznej na rzecz powiatu. Jesteśmy z nich dumni, że potrafią znaleźć czas dla innych i nieść pomoc drugiemu człowiekowi kosztem własnego czasu wolnego, szczególnie teraz – w dobie zagrożenia epidemiologicznego – mówi uczestniczący w uroczystości kpt. mar. Piotr Załęski – czasowo p.o. dowódcy Batalionu Saperów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24