29.10.2020 17:15 2 WH

Terytorialsi pomagają kombatantom - trwa akcja 'Paczka dla Powstańca'

mat. pras.

Żołnierze 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej zorganizowali akcję „Paczka dla Powstańca” na terenie naszego województwa. Darami jest żywność produkowana w Polsce. Jak sami mówią, to ich hołd dla bohaterów walki o wolność.

Akcja „Paczka dla Powstańca” rozpoczęła się we wrześniu. Do ponad tysiąca weteranów Powstania Warszawskiego mieszkających obecnie w Polsce trafią paczki pełne żywności produkowanej w naszym kraju. Dary otrzymają także powstańcy z województwa pomorskiego. Żołnierze 7 PBOT im. kpt. mar. Adama Dedio odwiedzają weteranów i zostawiają pakunki przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

To symboliczne podziękowanie dla Powstańców Warszawskich za ich trud, wysiłek i determinację w walce o wolną Polskę. To właśnie oni są dla żołnierzy WOT niewyczerpalnym źródłem siły i inspiracji do pełnienia służby na rzecz swoich małych Ojczyzn - informuje Maciej Szalbierz z 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

mat. pras.

mat. pras.

To nie jedyna pomoc terytorialsów dla kombatantów z Pomorza. Od początku pandemii znajdują się pod stałą opieką żołnierzy 7 PBOT, którzy robią dla nich zakupy oraz załatwiają sprawy urzędowe.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24