23.10.2020 19:30 0 NW/wejherowo.pl

Za nami eliminacje miejskie do konkursu 'Rôdno Mòwa'

Źródło:wejherowo.pl

Popularyzują literaturę, tradycję i folklor kaszubski. Za nami miejskie eliminacje w ramach konkursu recytatorskiego „Rôdno Mòwa”. Wzięło w nim udział siedmioro uczestników z trzech placówek – Szkoły Podstawowej nr 8 i 9 oraz z PZS nr 3.

Można powiedzieć, że konkurs „Rôdno Mòwa” jest swego rodzaju świętem dla miłośników języka kaszubskiego. Miejskie eliminacje odbyły się w wejherowskim oddziale Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

Celem konkursu jest poznawanie i popularyzacja literatury, tradycji i folkloru kaszubskiego oraz pielęgnowanie mowy kaszubskiej. Konkurs to dla recytatorów okazja do indywidualnej wypowiedzi artystycznej - czytamy na stronie wejherowskiego urzędu miasta.

Źródło:wejherowo.pl

Pierwsze miejsce w kategorii klas I-II zajęła Zofia Żmich. Drugie miejsce wyrecytowała sobie Alicja Maciejewska. W kat. Klas IV-VI zwyciężyła Pola Gołąbek, drugie miejsce zajęła Kaludia Szulta, a trzecie Franciszek Bukowski. Wśród klas VII-VIII najlepsze okazały się Agata i Natalia Czoska.

Źródło:wejherowo.pl

Uczestników oceniało jury: Grażyna Wirkus, Eugenia Konkol i Radosław Kamiński. Nagrody wręczyli laureatom zastępca prezydenta Wejherowa ds. Społecznych i ekonomicznych Arkadiusz Kraszkiewicz i Mirosław Gaffka, prezes wejherowskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24