22.10.2020 11:05 0 WH

Pomorskie muzea docenione w prestiżowym konkursie Sybilla 2019

Fot. google maps

Muzeum Stutthof w Sztutowie otrzymało nagrodę w kategorii „Edukacja”. Jury konkursu wyróżniło również Muzeum II Wojny Światowej, Narodowe Muzeum Morskie i Muzeum Zamkowe w Malborku.

Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla to ogólnopolski coroczny konkurs, którego celem jest wyłonienie i promocja najlepszych przedsięwzięć polskich muzeów.

Grand Prix w kategorii „Edukacja” przyznano Muzeum Stutthof w Sztutowie, gdzie realizowany jest autorski projekt zajęć edukacyjnych oddziałujących na zmysły przypisywany osobom niepełnosprawnym intelektualnie na poziomie lekkim i umiarkowanym.

Jedno z wyróżnień otrzymało Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku za projekt „Koordynacja obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej”. Instytucja nadała obchodom spójny charakter upamiętniający rocznicę, jak i edukacyjny.

To kolejne wyróżnienie gdańskiego Muzeum II Wojny Światowej w konkursie. Przed dwoma laty zostało ono docenione za wystawę dla dzieci „Podróż w czasie. Historia pewnej rodziny (1939-1945).”

Uroczyste ogłoszenie wyników konkursu Sybilla 2019 odbyło się w poniedziałek (19.10) w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ze względów sanitarnych na gali nie było publiczności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24