21.10.2020 18:00 21 NW/gdańsk.pl

22-latka zdewastowała tablicę pamięci Pawła Adamowicza

Źródło: gdańsk.pl

Policja zatrzymała 22-letnią dziewczynę podejrzaną o zdewastowanie tablicy pamięci prezydenta Pawła Adamowicza. Do incydentu miało dojść w środę (21 października) wczesnym rankiem. Kobieta namalowała na tablicy sprayem krzyż celtycki, który jest charakterystyczny dla środowisk skrajnie nacjonalistycznych i rasistowskich.

O tym, że ktoś zdewastował tablicę upamiętniającą zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza poinformował policjantów operator miejskiego monitoringu. W środę (21 października) około godz 4:00 zauważył kobietę, która sprayem maluje coś na tablicy. Za pośrednictwem kamer śledził dokąd zmierza podejrzana i przekazał mundurowym, że udaje się ona w kierunku ulicy Kurkowej. Tam właśnie chwile później doszło do jej zatrzymania.

Zatrzymana jest w izbie zatrzymań, a policja zakończyła już oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczając ślady i zbierając materiał fotograficzny. Zabezpieczyliśmy także materiał filmowy z miejskiego monitoringu. Sprawczyni najpewniej zostanie przesłuchana jeszcze dzisiaj. Ustaleni zostali także świadkowie zdarzenia – informuje asp.sztab. Mariusz Chrzanowski z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Źródło: gdańsk.pl

22- latka prawdopodobnie usłyszy zarzut znieważenia pomnika, za co grozi jej kara grzywny bądź ograniczenie wolności.

Celtycki krzyż został bez większych problemów usunięty tego samego dnia, kilka godzin później przez służby Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni, informuje gdański urząd miasta.

Źródło: KWP w Gdańsku


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24