16.10.2020 08:30 10 raz/UM Wejherowo

Na czas rewitalizacji Park Kaszubski w Wejherowie zostanie zamknięty

fot. UM Wejherowo

Powstanie strefa relaksu, spotkań, zabaw a także – co ważne – pamięci. Wejherowski Park Kaszubski pod koniec 2021 roku zyska nowe oblicze. Ale aby tak się stało, najpierw trzeba wykonać niezbędne prace. Dlatego we wtorek (20 października) teren rewitalizacji zostanie zamknięty.

Władze Wejherowa 20 października zamierzają rozpocząć w Parku Kaszubskim prace budowlane, związane z nowym zagospodarowaniem tego terenu. Jak podają przedstawiciele ratusza, wraz z rozpoczęciem prac nastąpi wyłączenie terenu parku z użytkowania, czyli zamknięcie parku.

Zakaz wstępu będzie obejmował cały teren parku od ul. Sobieskiego i od ul. Strzeleckiej. Komunikacja piesza przez okres budowy możliwa będzie ulicami: Hallera i 3 Maja. Zakończenie prac i udostępnienie terenu parku do użytkowania planowane jest na październik 2021 roku – informują wejherowscy urzędnicy.

Przypomnijmy, Park Kaszubski zmieni się nie do poznania. W połowie września władze Wejherowa podpisały umowę z wykonawcą na jego – wartą 3 miliony złotych - rewitalizację.

Główną ideą powstania takiego miejsca w śródmieściu Wejherowa było utworzenie zielonej enklawy do odpoczynku dla mieszkańców całego miasta – mówił Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. – Jest to specyficzne miejsce w naszym mieście, mające charakter historyczny. Park powstał na terenie dawnego cmentarza ewangelickiego oraz cmentarza z okresu II wojny światowej. Park Kaszubski ma być z założenia terenem wielofunkcyjnym, a jego wielkość i położenie pozwala na wprowadzenie wielu form aktywności oraz odpoczynku w pełni wykorzystując jego potencjał. Mam nadzieję, że wszystkim przypadnie on do gustu.

Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24