01.10.2020 18:20 4 NW/wejherowo.pl/UG Wejherowo

Uczczą pamięć pomordowanych w Lesie Piaśnickim

Fot. archiwum

W najbliższą niedzielę 4 października z Art Parku w Bolszewie wystartują rowerzyści, by wziąć udział w corocznych uroczystościach w Lasach Piaśnickich. To już kolejna edycja Rajdu Piaśnickiego, podczas którego przypomina się wydarzenia z lat 1939-1940, kiedy w brutalny sposób zginęło wielu mieszkańców Pomorza. Na to wydarzenie będzie można dojechać także bezpłatną linią autobusową.

W Lasach Piaśnickich zginęło około 12 tysięcy osób, w tym większość mieszkańców Pomorza i powiatu wejherowskiego. By uczcić pamięć ofiar masowej zbrodni w niedzielę (4 października) o godzinie 10:00 w Art Parku w Bolszewie spotkają się rowerzyści, którzy wspólnie udadzą się do Piaśnicy. Tam o godz. 11:00 podniesiona zostanie Państwowa Flaga i przemówienie da wójt gminy Wejherowo Henryk Skwarło. Chętni będą mogli także wziąć udział w nabożeństwie, które odbędzie się o godz. 11:30. Po uroczystościach uczestnicy udadzą się do Warszkowa, gdzie czekać będzie na nich mały poczęstunek – grochówka i chleb ze smalcem.

Rowerowy Rajd Piaśnicki cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem, dlatego w tym roku Bolszewski Klub Rowerowy „Cyklista” postanowił zwiększyć dystans i niedzielna trasa liczyć będzie łącznie 18 kilometrów w dwie strony.

Szczegółowy rozkład wydarzeń na ten dzień wygląda następująco:

11:00 – podniesienie Flagi Państwowej

11:05 - przemówienie wójta gminy Wejherowo Henryka Skwarło

11:15 - apel pamięci i salwa honorowa

11:30 - msza święta dla chętnych

Tego dnia dojazd na uroczystości autobusami MZK Wejherowo będzie bezpłatny. Jak informują wejherowscy urzędnicy, przejazd sfinansowany jest ze środków miejskich z inicjatywy Krzysztofa Hildebrandta, prezydenta Wejherowa.

Poniżej można zapoznać się z rozkładem jazdy autobusów, które oznaczone literą „P” będą kursowały z różnych przystanków w mieście – m.in. Spod Dworca PKP i stacji PKP Nanice, podaje wejherowski urząd miasta.

Źródło:wejherowo.pl


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24