29.09.2020 10:50 0 rp

Przebudowa oddziału dziecięcego – gdyński szpital zyska ośrodek pediatrii

Fot. Screen Youtube.com

Już za kilka miesięcy – pod koniec 2020 r. na IV piętrze Szpitala św. Wincentego a Paulo w Gdyni powstanie nowoczesny Oddział Pediatryczny w miejscu obecnie działającego Oddziału Pediatrii oraz funkcjonującego do końca 2019 r. Oddziału Urologii.

To odpowiedź na potrzebę posiadania na terenie miasta Gdyni oddziału o podwyższonym standardzie, który służyć będzie najmłodszym mieszkańcom miasta i okolic. Dotychczas oddziały dziecięce są zlokalizowane w dwóch miejscach: w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni-Redłowie oraz Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni.   - Będzie to oddział nowoczesny, posiadający kameralne i bardziej przyjazne pokoje, także z miejscami dla opiekunów dzieci. Wszystkie pokoje będą wyposażone w łazienki, których do tej pory w starych lokalizacjach brakowało – mówi Dariusz Nałęcz, wiceprezes Zarządu Szpitali Pomorskich sp. z o.o.

Fot. Screen Youtube.com

To właśnie zwiększenie bezpieczeństwa sanitarno-higienicznego, komfortu dzieci i pracy naszego personelu stanęło u podstaw tej decyzji. Przeniesienie oddziałów to przede wszystkim zlokalizowanie ich w szpitalu, znajdującym się w ścisłym centrum miasta, z komunikacją z każdej dzielnicy Gdyni. Gdyński Ośrodek Pediatrii obejmie całe IV piętro szpitala i powstanie w miejscu obecnie działającego Oddziału Pediatrii oraz funkcjonującego do końca 2019 r. Oddziału Urologii. W nowym oddziale pediatrycznym znajdą się miejsca dla łącznie 32 pacjentów, w tym: 2 izolatki, 4 sale 1-osobowe, 13 sal 2-osobowych. Ponadto zaplanowano 6 łóżek Chirurgii Dziecięcej Jednego Dnia dla dzieci wymagających planowych zabiegów chirurgicznych. Wartość inwestycji to 4,85 mln zł.  

Dodatkowo na obszarze obecnego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni, po otwarciu nowego obiektu SOR i Bloku Operacyjnego, zaplanowano adaptację pomieszczeń na potrzeby Izby Pediatryczno-Chirurgicznej, gdzie przyjmować będą specjaliści pediatrii i chirurgii dziecięcej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24