28.09.2020 12:00 24 WH

Już niedługo przebudowa ul. Kopernika w Wejherowie

Źródło: TTM Archiwum

Od połowy października rozpocznie się rewitalizacja ul. Kopernika w Wejherowie. Będzie to gruntowna zmiana dotychczasowego wyglądu ulicy. W związku z remontem nastąpią utrudnienia w ruchu.

Projekt będzie realizowany etapami. Najpierw zostanie przeprowadzona budowa kanalizacji deszczowej, prace rozbiórkowe oraz przebudowane zostaną urządzenia podziemne. W związku z remontem, mieszkańcy Wejherowa muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu na ul. Kopernika.

Prace związane z budową ulicy i chodników prowadzone będą najpierw na jednej stronie ulicy: od ul. Sobieskiego w kierunku ul. 10 Lutego, a następnie na drugiej. Na każdym etapie robót, wykonawca umożliwi mieszkańcom i służbom komunalnym dostęp do posesji oraz dojazd i dojście. Ograniczenia będą dla ruchu samochodów osób, którzy nie są mieszkańcami budynków położonych przy ul. Kopernika – informuje Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Źródło: TTM Archiwum

Wykonawca planuje rozpoczęcie prac budowlanych w drugiej połowie października 2020 r. Remont potrwa rok. Ulica Kopernika diametralnie się zmieni. Po rewitalizacji, okolica ma wyglądać tak jak przed II wojną światową.

Zmieni się wszystko. Zmienią się chodniki oraz zieleń na tej ulicy. Chcielibyśmy wrócić do czasów, kiedy kamienice powstawały. Postanowiliśmy przywrócić ulicy charakter zabytkowy – zwraca uwagę Beata Rutkiewicz.

Źródło: TTM Archiwum

Myślę, że dla mieszkańców najważniejsza jest jakość mieszkania na tej ulicy, która zmieni się poprzez nowe nawierzchnie – dodaje zastępca prezydenta.

Miasto planuje dalsze prace związane z rewitalizacją Śródmieścia.

Jesteśmy przed ogłoszeniem takich przetargów jak modernizacja ulicy św. Anny oraz rewitalizacją brzegów rzeki Cedron między ulicą Rzeźnicką a Pawłową – mówi Rutkiewicz.

Inwestycja prowadzona jest w ramach projektu „Rewitalizacja Śródmieścia Wejherowa”, na które miasto zdobyło dofinansowanie ze środków unijnych. Łączny koszt remontu ul. Kopernika to ponad 3 mln złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24