25.09.2020 13:30 1 NWPomorskie.eu

Rozpoczęła się XXI edycja Gryfa Gospodarczego - zgłoś firmę

Źródło:Pomorskie.eu

Nagroda Gryfa Gospodarczego zostanie w tym roku przyznana po raz 21. Jest to jedno z najbardziej cenionych wyróżnień dla przedsiębiorców w naszym regionie. Ze względu na epidemię koronawirusa termin zgłaszania się do konkursu został wydłużony.

Do poniedziałku 19 października 2020 roku przedsiębiorcy mogą zgłosić się do konkursu o nagrodę Gryfa Gospodarczego. Konkurs od lat cieszy się dużym zainteresowaniem, a finalistami nagrody zostało w ciągu minionych dwudziestu lat blisko kilkuset najlepszych pomorskich przedsiębiorstw - zaznaczają przedstawiciele samorządu pomorskiego.

Późniejszy termin

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała w tym roku wiele planów. Znacząco wpłynęła na przebieg różnych imprez, wydarzeń czy konkursów. W związku z tym podjęta została decyzja o przedłużeniu XXI edycji konkursu na późniejszy termin, tak, by umożliwić uczestnictwo jak największej liczbie przedsiębiorstw.

Za szczególnie ważne w obecnych trudnych czasach uznaliśmy zachowanie ciągłości konkursu i promocję postaw biznesowych. Jest to też wyraz szacunku dla wartości, które przyświecają konkursowi od samego początku, zwłaszcza takich jak odpowiedzialność i wytrwałość w dążeniu do celu – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Kategorie konkursowe

Udział w konkursie jest bezpłatny. Mogą do niego przystąpić przedsiębiorstwa mające zarejestrowaną siedzibę na terenie woj. pomorskiego. Ludwik Szakiel, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego podkreśla, że miejsce wśród kategorii znajdą przedsiębiorstwa o ugruntowanej pozycji, jak i młode firmy.

Konkurs o nagrodę Gryfa Gospodarczego zostanie rozstrzygnięty w ośmiu kategoriach:

Lider innowacji – nagradzane będą firmy wprowadzające na rynek innowacyjne usługi i produkty, przyczyniające się do rozwoju Inteligentnych Specjalizacji Pomorza.

Lider eksportu – kategoria skierowana do przedsiębiorstw, które prowadzą i konsekwentnie rozszerzają działalność eksportową, a pod uwagę brane będą nie tylko wielkość eksportu, a przede wszystkim konsekwentne rozszerzanie rynków zbytu.

Lider inwestycji – skierowana do przedsiębiorstw, których działalność inwestycyjna wyróżnia odwaga podejmowanych decyzji inwestycyjnych, zwłaszcza ich wpływ na rozwój gospodarczy otoczenia.

Lider odpowiedzialności społecznej – skierowana do przedsiębiorstw, które są zaangażowane m.in. w działalność na rzecz rozwoju społeczności lokalnej, wspierają i wdrażają działania na rzecz ochrony środowiska, zwłaszcza takie, które mają pozytywny wpływ na otoczenie firmy i współpracują z organizacjami pozarządowymi.

Pomorski start-up – skierowana jest do młodych firm, które funkcjonują nie dłużej niż 5 lat i wyróżniają się nowatorskim pomysłem, stabilnym źródłem finansowania, społeczną i biznesową wartością start-upa.

Lider kształcenia zawodowego – skierowana jest do pracodawców, którzy angażują się i aktywnie wspierają kształcenie zawodowe uczniów podejmując współpracę ze szkołami zawodowymi z województwa pomorskiego.

Lider przedsiębiorczości młodzieżowej – skierowana jest do osób lub podmiotów, które organizują oraz wspierają przedsiębiorczość młodzieżową, w środowiskach akademickich, szkolnych. Nagradzane będą takie działania, które sprzyjają rozwojowi kompetencji młodzieży w zakresie przedsiębiorczości, poprzez naukę, zabawę lub bezpośrednie działanie.

Jak czytamy na pomorskie.eu, statuetka przyznana zostanie także w kategorii Gmina przyjazna przedsiębiorcom - nagroda ta jest dla samorządów lokalnych, które prowadzą działania na rzecz rozwoju i wspierania przedsiębiorczości w swoim obszarze.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na tej stronie . Tam znajdują się m.in. materiały do pobrania – regulamin i formularze zgłoszeniowe.

Do konkursu zgłoszenia przyjmowane są do 19 października 2020 r. drogą mailową: [email protected] W tytule należy dopisać „Zgłoszenie uczestnictwa – Gryf Gospodarczy 2020”. Możliwe jest aplikowanie do dwóch kategorii przed jedno przedsiębiorstwo.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24