25.09.2020 14:45 4 NW/ Wejherowo.pl

Przy wejherowskim Pałacu można obejrzeć wystawę plenerową

Źródło:Wejherowo.pl

Przestrzeń za wejherowskim pałacem nierzadko zamienia się w plenerową galerię artystyczną. Tym razem, odbyło się otwarcie wystawy Szpichlerza Sztuki pt. „Przypływ informacji” w ramach budżetu obywatelskiego. W organizację wydarzenia zaangażowało się wielu artystów.

Marta Papierowska, Artur Wyszecki i dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej Tomasz Fopke otworzyli wystawę na schodach muzeum w Wejherowie.

Jest to już 8. edycja cyklu wystaw Szpichlerza Sztuki, w której uczestniczą lokalni artyści i ci z różnych stron świata - podkreśla Papierowska.

Ekspozycję będzie można oglądać w wejherowskim parku do końca września tego roku.

Źródło:Wejherowo.pl

Źródło:Wejherowo.pl

Tego dnia pogoda rozpieszczała, co zachęciło do odwiedzenia plenerowej wystawy wiele osób.

Bardzo mi się podoba, że jest to na dużej przestrzeni i wolnym powietrzu. Duża różnorodność form. Jest rzeźba, metalopalstyka, malarstwo, fotografika itp. Bardzo trafne są opisy prezentowanych prac, które dają wiele do myślenia – mówiła pani Alicja, jedna z uczestniczek wydarzenia.

Ta wystawa nasuwa pewne refleksje na temat różnic malarstwa tradycyjnego, czasem landszaftowego z „jeleniami na rykowisku”, a sztuką nowoczesną, którą odbiera się dużo trudniej, choć ona daje wiele do myślenia. Każdy na to reaguje inaczej i nie ma jednoznacznej wykładni, co chciał w ten sposób powiedzieć czy przekazać autor. Zmuszenie do myślenia poprzez dzieło sztuki z jej przesłaniem, a nawet komentarzem odautorskim, co napisane jest na tabliczkach informacyjnych, tworzy interesujący kontakt artysty z odbiorcą – skomentowała pani Olga.

Źródło:Wejherowo.pl

Źródło:Wejherowo.pl

Wystawa to efekt pracy dwudziestu osób, które włożyły mnóstwo pracy i serca w jej utworzenie, czytamy na wejherowo.pl.

Cieszymy się, że artyści tak licznie odpowiedzieli na zaproponowany przez nas temat „Przepływ informacji”. Uważamy, że jest to hasło na czasie, a twórcy odpowiedzieli na to hasło w najróżniejszy sposób. Prezentowane na wystawie prace przygotowane zostały specjalnie na wystawę wejherowskiego Szpichlerza Sztuki w ramach realizowanego przez nas Budżetu Obywatelskiego, co nas bardzo cieszy – mówiła Marta Papierowska, współorganizatorka wystawy.

Swoje prace wystawili: Alina Zając, Artur Wyszecki, Anna Baranowska, Anna Maria Brandys, Bogna Klaman, Czesław Podleśny, Dobrochna Walicka, Elvin Flamingo, Jacek Michałowski, Katarzyna Michałowska, Marta Papierowska, Marta Duda, Natalia Ostrowska, Paweł Młodkowski, Piotr Tarnowski, Tomek Sikora, Tytus Grodzicki i Zbyszek Gorlak.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24