23.09.2020 11:00 0 NW/Gdynia.pl

Tytuł Microsoft Showcase School przyznano gdyńskiej szkole

Źródło:Gdynia.pl

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdyni rozpoczął swoją działalność zaledwie rok temu i nie zwalnia tempa. Dowodem na to jest tytuł Microsoft Showcase School, jaki otrzymała niedawno instytucja. Jest to ogromny sukces, gdyż tytułem tym może pochwalić się jedynie siedem innych szkół w Polsce.

Gdyńska placówka jako jedna z ośmiu szkół w Polsce i 325 instytucji edukacyjnych z 58 krajów na całym świecie, otrzymała tytuł Microsoft Showcase School na rok 2020/2021 - podaje gdyński urząd miasta. Tym samym trójmiejska szkoła dołączyła do ogólnoświatowej sieci, wspieranej przez firmę Microsoft.

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 powstał z połączenia Szkoły Podstawowej nr 37 i przeniesionego z ul. 10 lutego XVII Liceum Ogólnokształcącego. Jak mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia, na potrzeby nowo powstałego zespołu szkół wybudowany został nowy budynek na światowym poziomie.

Jednak o nowoczesności placówki decydują przede wszystkim nauczyciele i stosowane przez nich innowacyjne rozwiązania edukacyjne. Można powiedzieć, że to modelowa szkoła nie tylko jeśli chodzi o nasze województwo czy Polskę, ale i o cały świat – dodaje wiceprezydent.

Jesteśmy szkołą stawiającą na potrzeby ucznia i stwarzanie dogodnych warunków do wszechstronnego rozwoju, dbając o równowagę cyfrową i kształtowanie kompetencji przyszłości. Program Microsoft Showcase School bazuje na K12 Education Transformation Framework, w którym podstawą jest sprawcze przywództwo edukacyjne, wizja i strategia szkoły, współpraca nauczycieli ze światową społecznością edukatorów i dbanie o zrównoważony osobisty i zawodowy rozwój nauczycieli i uczniów. Proces nauczania to budowanie i tworzenie przestrzeni dla uczniów poprzez angażujący program nauczania, nowe technologie, procesy sprawcze, indywidualizację i rozwijanie kompetencji przyszłości – komentuje Witold Chudyszewicz, p.o. dyrektora szkoły.

W ubiegłym roku tytuł Microsoft uzyskało XVII Liceum Ogólnokształcące. Poczyniono odpowiednie kroki i dzięki wprowadzonym zmianom, jak i samodoskonaleniu się nauczycieli, tytuł udało się zdobić całemu zespołowi szkoły. W tym roku aż 34 nauczycieli otrzymało certyfikat MIEE (Microsoft Innovative Educator Expert) – dwa razy więcej niż w roku poprzednim, podaje gdynia.pl

MIEE to sieć nauczycieli z całego świata, którzy regularnie spotykają się, dzieląc się swoimi doświadczeniami i szkoląc w zakresie kompetencji cyfrowych i społecznych. Eksperci z ZSO nr 8 są grupą osób zaangażowanych w szkolenie całej kadry, dzieląca się wiedzą z innymi szkołami poprzez konsultacje, szkolenia nauczycieli i działania w ramach Pomorskiej Szkoły Ćwiczeń i Wiosny Edukacji. Duże znaczenie ma wykorzystanie nowych praktyk i rozwiązań cyfrowych. W miarę kontynuowania naszej edukacyjnej transformacji jesteśmy wspierani przez firmę Microsoft oraz jej partnerów w zakresie doskonalenia się oraz dostępu do nowych badań i rozwiązań. Dzięki wsparciu partnerów takich jak firmy DELKOM i SKRIWARE mamy lepiej wyposażone pracownie oraz dostęp zasobów edukacyjnych – mówi Witold Chudyszewicz.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24