22.09.2020 13:30 1 NW/wejherowo.pl

W Wejherowie rolnicy mogą 'spisać się' w ratuszu

Źródło:Wejherowo.pl

W Urzędzie Miejskim w Wejherowie wydzielono bezpłatne stanowisko komputerowe, przy którym można dokonać spisu w Powszechnym Spisie Rolnym. Gminny Punkt Spisowy powstał z myślą o osobach, które nie mają technicznych możliwości do dokonania samospisu.

Powszechny Spis Rolny prowadzony jest w całej Polsce według stanu na 1 czerwca 2020 roku. Muszą w nim zostać zawarte wszystkie gospodarstwa rolne. Obowiązek ten można zrealizować na trzy sposoby: poprzez samospis internetowy, telefonicznie lub w wywiadzie z rachmistrzem spisowym.

Najszybszym i zalecanym sposobem jest samospis, który polega na samodzielnym wprowadzeniu informacji w aplikacji spisowej dostępnej na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego, pod adresem: https://spisrolny.gov.pl/, podaje wejherowski urząd miasta.

Dlatego do 30 listopada na parterze budynku wejherowskiego urzędu miejskiego przy ul. 12 Marca 195 będzie działało specjalnie stanowisko do samospisu. Można z niego skorzystać po wcześniejszym umówieniu się pod numerem: 58 766-71-34 (pon.- pt. od 7:30 do 15:30) lub +48 666-178-961 (pon.-pt. od 15:30 do 20:00).

Aby spis przebiegł bezproblemowo należy uprzednio przygotować kilka istotnych informacji. Do samospisu potrzebny będzie numer gospodarstwa rolnego (m.in. otrzymany w liście od prezesa GUS), numer PESEL niezbędny do zalogowania się i informacje o powierzchni gruntów, zasiewów, stosowanych nawozach itp.

Stanowisko w Urzędzie Miejskim w Wejherowie będzie dostępne w godzinach pracy magistratu, czyli od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24