21.09.2020 11:15 5 raz

Górale na jednośladach zawitali do Wejherowa

fot. Grzegorz Renusz.TTM

Wejherowskie lasy i wzgórza ponownie stały się areną rywalizacji kolarzy górskich. Z powodu pandemii koronwirusa z kilkumiesięcznym opóźnieniem ruszył cykl wyścigów Garmin MTB. Górale na dwóch kołach jesienią rywalizować będą jeszcze m.in. w Rumi, Sopocie i Gdańsku.

W sobotę (19 września) rozpoczęła się rywalizacja w ramach 7. edycji cyklu Garmin MTB Series. Setki amatorów kolarstwa górskiego zainaugurowały tegoroczne zmagania w Wejherowie. Zawodnicy mieli do wyboru jeden z trzech dystansów: FUN (ok. 10 km), MINI (ok. 25 km) i MAXI (ok. 50 km). Start i meta tego wyścigu zlokalizowane były przy ulicy Cypriana Norwida. Tradycyjnie pojawiły się wymagające podjazdy, zjazdy, trasa była szybka i niezwykle ciekawa.

Co prawda w poprzednich latach na starcie meldowało się nawet ponad 400 zawodników, to mimo iż z powodu pandemii w tym roku do rywalizacji ruszyło zaledwie 250 kolarzy, organizatorzy nie kryją zadowolenia, że imprezę w ogóle udało się rozpocząć.

Tegoroczna odsłona cyklu Garmin MTB Series jest już naszym 7. spotkaniem z zawodnikami. Cieszymy się tym bardziej, że sezon jest bardzo trudny zarówno dla zawodników, jak i dla nas organizatorów. Zdajemy sobie sprawę z wielu trudności, ale mimo wszystko jesteśmy zadowoleni z faktu, że udało się doprowadzić do organizacji wyścigów. Imprez pod szyldem Garmin MTB Series nie mogło zabraknąć w kalendarzu – powiedział Filip Szołowski, organizator z Labosport Polska.

fot. Grzegorz Renusz.TTM fot. Grzegorz Renusz.TTM fot. Grzegorz Renusz.TTM fot. Grzegorz Renusz.TTM fot. Grzegorz Renusz.TTM fot. Grzegorz Renusz.TTM

Część kwoty wpisowego zostanie przekazana na podopiecznych schroniska OTOZ Animals „Ciapkowo” w Gdyni.

Wyniki wejherowskich zawodów dostępna jest tutaj .

Kolejne zawody serii zaplanowano w Elblągu (26 września), w Rumi (4 października), w Gdańsku (11 października) w Kolbudach (18 października) oraz w Sopocie (25 października).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24