15.09.2020 16:40 6 NW/ Wejherowo.pl

W ramach budżetu obywatelskiego w Wejherowie powstanie ogólnodostępne boisko

Źródło:Wejherowo.pl

W ramach Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego na Osiedlu Sucharskiego rozpoczyna się budowa ogólnodostępnego boiska do piłki nożnej. Będzie to już czwarta inwestycja obok boiska wielofunkcyjnego, placu zabaw i świetlicy osiedlowej, która tworzy Plac Zabaw i Rekreacji im. Ryszarda Jakubka w Wejherowie.

Wartość projektu przekracza kwotę, która była przewidziana w ramach budżetu obywatelskiego, jednak projekt ten kończy realizację kompleksowej dokumentacji projektowej wykonanej w 2017 roku dotyczącej zagospodarowania tego terenu - czytamy na wejherowo.pl.

Źródło:Wejherowo.pl

O to, by boisko powstało w niezmienionym kształcie starała się Rada Osiedla Sucharskiego, na czele z jej przewodniczącą Iwoną Musiał. Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, wziął pod uwagę wszystkie argumenty i zdecydował o przyznaniu dodatkowego dofinansowania na realizację inwestycji.

Cieszę się, że przechodzimy do realizacji kolejnego projektu z budżetu obywatelskiego. Tworzymy w tym miejscu kolejną przestrzeń sportową. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jest już do dyspozycji mieszkańców plac zabaw dla najmłodszych, siłownia zewnętrzna, boisko do koszykówki, a także świetlica osiedlowa, w której organizowane są różnego rodzaju spotkania. Mam nadzieję, że mieszkańcy osiedla będą zadowoleni z kolejnego boiska i chętnie będą korzystać z tego obiektu – mówił prezydent Wejherowa.

Boisko będzie uzupełnieniem sportowo-rekreacyjnej bazy Osiedla Sucharskiego. Po zakończeniu budowy projekt budżetu obywatelskiego, autorstwa Dariusza Krefta, będzie ogólnodostępny dla wszystkich – dodaje Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta.

W ramach inwestycji powstać ma boisko o powierzchni około 1,8 tys. metrów z nawierzchnią ze sztucznej trawy. Ponadto zamontowane zostaną piłkochwyty i bramki, a teren będzie oświetlony i ogrodzony.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24