15.09.2020 08:30 0 NW/ Wejherowo.pl

Na wejherowskim rynku dowiesz się więcej na temat autyzmu

Źródło: Wejherowo.pl

Na Placu Jakuba Wejhera pojawiły się tablice informacyjne, z których mieszkańcy Wejherowa, jak i odwiedzający miast, mogą zasięgnąć ważnych informacji na temat autyzmu i diagnozowania zaburzeń z jego spectrum. Tablice pozostaną na wejherowskim rynku do 21 września.

Plansze zaprojektowane zostały z okazji Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie przez rodziców z Wejherowskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Autyzmem. "Celem tej akcji jest przekazanie w łatwo dostępny i czytelny sposób jak najwięcej informacji na temat choroby, jaką jest autyzm i pracy, jaką zajmuje się stowarzyszenie" - informuje wejherowski urząd miasta.

Źródło: Wejherowo.pl

Źródło: Wejherowo.pl

Prezes wejherowskiego stowarzyszenia Arkadiusz Raguza mówi, że liczba osób z diagnozą spektrum autyzmu znacząco wzrasta. Co za tym idzie, powinna rosnąć również wiedza i świadomość na jego temat. W tym celu planowała była nawet specjalna konferencja, która nie mogła się odbyć ze względu na pandemię – stąd też alternatywny pomysł postawienia informacyjnych tablic w mieście.

Inicjatywa Wejherowskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Autyzmem została zrealizowana dzięki przychylności Prezydenta Miasta Wejherowa oraz zastępcy Prezydenta Miasta Wejherowa Arkadiusza Kraszkiewicza, którego gościliśmy na naszej ekspozycji. Techniczne wsparcie uzyskaliśmy od dyrekcji oraz współpracowników Muzeum Piaśnickiego, a także Straży Miejskiej – mówi Arkadiusz Raguza.

Źródło: Wejherowo.pl

Plansze rozstawione będą na Placu Jakuba Wejhera do 21 września.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24