01.09.2020 13:20 3 rp/gdynia.pl

Nowy SOR i blok operacyjny w Gdyni nabiera kształtu

Źródło: Gdynia.pl

Prace przy rozbudowie Szpitala św. Wincentego a Paulo widać gołym okiem. Zgodnie z planem, już wiosną przyszłego roku pierwsi pacjenci powinni skorzystać z nowego szpitalnego skrzydła. Już teraz nowy blok operacyjny i nowy SOR przy gdyńskim Szpitalu św. Wincentego a Paulo wchodzi w kluczowy etap budowy.

Przylega do już istniejącego budynku szpitala, zapewni medykom dobre warunki pracy, a pacjentom da więcej przestrzeni i wysoki standard – tak w skrócie opisują inwestycje pracownicy gdyńskiego magistratu. O tym, że inwestycja ma ruszyć z rozmachem pisaliśmy w tym artykule.

Mając nowy SOR, szpital będzie również lepszą wizytówką dla miasta Gdynia. Wchodząc na SOR, mamy ogólną wizję szpitala. Jeżeli wchodzimy i widzimy, że jest wszystko dobrze, mamy dobre warunki, dobrych specjalistów, odpowiednie leczenie i dobre podejście, a jednocześnie nowy, piękny budynek i bardzo dobry sprzęt, to wtedy pacjent będzie miał lepsze wrażenie o całym szpitalu – podkreśla dr Grzegorz Kurowski, ordynator SOR w Szpitalu św. Wincentego a Paulo.

Jak czytamy na stronie miasta, Szpitalny Oddział Ratunkowy w nowym wydaniu będzie zawierał m.in. salę resuscytacyjno-zabiegową, salę intensywnej terapii czy gabinet usg wyposażone w nowy sprzęt medyczny.

Oprócz wspomnianego SOR, w nowym skrzydle budynku znajdzie się też miejsce dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz dla nowego bloku operacyjnego z 4 salami do obsługi oddziałów: Kardiologicznego, Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, Urologii, Chirurgii Ogólnej, Chirurgii Naczyniowej oraz Chirurgii Onkologicznej. Oprócz tego pomieszczenia przeznaczone na poradnie specjalistyczne i sporo nowego sprzętu medycznego: od angiografów po USG, RTG i tomograf komputerowy. Powstanie też poziomowy parking.

Nowy budynek SOR-u to nie tylko dobre warunki pobytu pacjenta, ale również miejsce pracy dla dobrze wykwalifikowanego personelu – zaznacza Ewelina Szumacher, pielęgniarka koordynująca SOR.

Zgodnie z planem, już wiosną przyszłego roku pierwsi pacjenci powinni skorzystać z nowego szpitalnego skrzydła. Same prace budowlane są warte ponad 71,7 miliona złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24