29.09.2020 08:30 0 mat. partnera Materiał partnera

Weź swoją karierę we własne ręce!

mat.partnera

Weź swoją karierę we własne ręce! Złóż podanie o pracę w miejscach, w których chcesz pracować.

W dzisiejszych czasach wielu młodych ludzi w pierwszej kolejności stawia na rozwój własnej kariery zawodowej, a w kolejnym etapie troszczy się o życie osobiste. Aby osiągnąć to, co sobie założymy, niezbędna będzie nam silna determinacja i wiara we własne możliwości, niekiedy również odwaga i umiejętność wychodzenia przed szereg.

Decydując się na studia na konkretnym kierunku, mamy wyobrażenie swojej przyszłej kariery zawodowej. Z pewnością u części osób udaje się osiągnąć dokładnie to, co sobie założą, bywa jednak, że zadowalamy się czymś mniejszym i na tym poprzestajemy.

Brak rekrutacji nie oznacza, że nie ma etatu lub nie będzie go w najbliższym czasie

Niezależnie od branży, niektóre firmy prowadzą stałą rekrutację, a przez duże zainteresowanie potencjalnych pracowników wcale nie muszą jej ogłaszać, gdyż nieustannie mają w swojej bazie sporą grupę CV do rozpatrzenia. Często okazuje się, że właśnie tam można znaleźć kandydata z odpowiednimi kwalifikacjami.

Z pewnością dla nas jako pracowników korzystne jest więc zebranie listy firm, w których chcielibyśmy pracować i rozesłanie do nich swojego CV wraz z listem motywacyjnym, niezależnie od tego, czy aktualnie trwa rekrutacja, czy też nie. Możliwe, że potencjalny pracodawca nie będzie wiedział, iż nas potrzebuje, dopóki nie przeczyta dokumentu z naszymi kwalifikacjami.

Przygotuj odpowiednie CV

Inaczej powinno prezentować się CV księgowego, a inaczej grafika. Z pewnością zależnie od profesji zależy nam na wywołaniu nieco innego wrażenia na potencjalnym pracodawcy. Obecnie profesjonalne CV nie jest już jedynie wypunktowaną formułka z naszym wykształceniem, umiejętnościami i doświadczeniem. Powszechne stało się nadawanie mu drobniejszych lub bardziej rozbudowanych form graficznych. Efekt dopasowany do odpowiedniej branży możemy osiągnąć, korzystając ze specjalnego kreatora CV. Idealnie nada się do tego kreator online od CVhero.com. Portal oferuje mnóstwo szablonów CV, z pewnością uda nam się zatem dopasować design do każdego zawodu i stanowiska. Wracając do treści CV, pamiętajmy o spójności informacji. Oznacza to, że jeśli staramy się o posadę programisty, to naszego potencjalnego pracodawcy, nie będzie interesowało, że wśród naszych upodobań znajdzie się gotowanie. Piszmy o tym, co będzie przydatne w pracy, o którą się ubiegamy.

Dowiedz się jak najwięcej o dziale HR

W większych firmach funkcjonuje zwykle specjalny dział, który zajmuje się rekrutacją nowych pracowników. Warto dowiedzieć się możliwie, jak najwięcej na temat przebiegu rozmów i wymogów, jak również wymagań na dane stanowisko. Wiele informacji znajdziemy na forach internetowych oraz na grupach w mediach społecznościowych. Często pracownicy dzielą się opinią o tym, jak w danej firmie się pracuje, mogą też opowiadać, w jak przebiega zatrudnienie.

Dopasuj Dress Code

Niekiedy jest to związane jedynie z branżą, a czasem firma wymaga od swoich pracowników określonego dress code, czyli sposobu ubierania się na co dzień, do pracy. Jeśli wyślemy CV z własnej inicjatywy i zostaniemy zaproszeni na rozmowę, warto dowiedzieć się, jakie są oczekiwania co do ubioru w danym miejscu. Odwiedź stronę firmy lub jej social media (Facebook, Instagram itd.) i sprawdź w jakin stopniu dress code jest ważny w danym przedsiębiorstwie. Odpowiedni ubiór już na rozmowie z pewnością będzie dobrze widziany.

Nie rezygnuj!

Otrzymanie szansy w wymarzonej pracy będzie rzutować na całe nasze życie, da nam spełnienie i pozwoli żyć na poziomie, jakiego oczekujemy. Jeśli więc raz się nie uda i po wysłaniu CV nie dostaniemy żadnej odpowiedzi, próbujmy dalej – do skutku, bo o własne marzenia warto i trzeba walczyć.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24