25.08.2020 16:42 0 rp/gdynia.pl

W Gdyni pojawiły się kolejne stacje do naprawy jednośladów

Źródło: Gdynia.pl

Kolejne, samoobsługowe stacje napraw rowerów pojawiły się na trójmiejskich ulicach – w Leszczynkach, Grabówku i Wielkim Kacku wzdłuż popularnych ścieżek rowerowych. Rowerzyści mogą podróżować bez obaw.

Gdyby zliczyć wszystkie istniejące stacje naprawy rowerów w Gdyni, to jest ich blisko 20. Są bezpłatne i kompleksowo wyposażone. Oferują zestaw narzędzi do drobnych napraw i pompkę rowerową na wszystkie rodzaje zaworów. Rowerzyści korzystający ze stacji mają możliwość zawieszenia roweru na specjalnym uchwycie. Skąd tak duża liczba punktów? Władze miasta podkreślają, że to współpraca z Radami Dzielnic i Zarządem Dróg i Zieleni.

Dzięki tej sprawnej współpracy wybrano optymalne lokalizacje dla nowych stacji, które z pewnością docenią gdynianie dojeżdżający rowerami do pracy, szkoły lub korzystający z jednośladów podczas weekendowej rekreacji – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Z nowych stacji napraw rowerów można korzystać pod Estakadą Kwiatkowskiego przy drodze rowerowej na ul. Morskiej, przy ul. Morskiej 93 ale i przy ul. Starodworcowej 34 w okolicach Szkoły Podstawowej nr 20.

Czwarta zapowiadana stacja, jak czytamy na stronie miasta, zostanie zainstalowana jesienią tego roku. Będzie ona zlokalizowana przy ul. Janka Wiśniewskiego przy potoku Chylońskim.

Cieszy nas fakt, że jako Rada Dzielnicy możemy doposażyć infrastrukturę rowerową na Grabówku. Na co dzień na ulicach miasta widzimy wielu rowerzystów, z pewnością z nowej stacji napraw skorzystają mali i duzi użytkownicy jednośladów – mówi Aleksandra Hołomej, wiceprzewodnicząca Rady Dzielnicy Grabówek.

Warto zaznaczyć, że fani rowerowych wycieczek mogą swoje jednoślady naprawiać nie tylko w Gdyni, ale także w gminie Kosakowo, o czym pisaliśmy w tym artykule.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...