15.08.2020 16:04 3 rp/gdansk.policja.gov.pl

Gdańsk: Wyrzucił kota z trzeciego piętra. Czekają go lata spędzone w więzieniu

Źródło: Policja Gdańsk

Zatrzymany 40-latek obrał sobie za ofiarę nie tylko futrzaka, ponieważ odpowie także za niewłaściwe opiekowanie się dwiema kozami. Zwierzęta nie były dostatecznie karmione i nie miały zapewnionego schronienia w czasie wysokich temperatur. Mężczyzna nie ucieknie od wymiaru sprawiedliwości, a kolejne pięć lat może spędzić w więzieniu.

W piątek (14 sierpnia) gdańscy mundurowi poinformowali o zatrzymaniu 40-latka odpowiedzialnego za wyrzucenie zwierzęcia z balkonu na trzecim piętrze prosto na beton. Ranny kot zaraz po zdarzeniu trafił pod opiekę weterynarza. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i przesłuchali świadków. Szybko też ustalili, że sprawca jest znajomym jednego z domowników.

Mężczyzna uciekł z mieszkania zaraz po tym, jak zorientował się, że zgłaszający zawiadomili policję. Jego tożsamość była znana policjantom. To 40-latek, który nie ma stałego miejsca zamieszkania – opisują mundurowi.

Zatrzymany mężczyzna ukrywał się na terenie ogródków działkowych. Był pijany. Został przewieziony do policyjnego aresztu i miał usłyszeć zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami.

Prokurator zawnioskował o areszt dla 40-latka i o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Sprawca odpowie także za inne, podobne przestępstwo. Mężczyzna w niewłaściwy sposób opiekował się dwiema kozami – dodają gdańscy policjanci.

Źródło: Policja Gdańsk

Po interwencji służb kozy zostały mu odebrane. Za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem grozi kara 5 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24