13.08.2020 10:40 11 raz

W chłodni ukryli narkotyki warte miliony złotych

fot. MOSG

Blisko 3 miliony złotych warte są narkotyki, które przejęli niedaleko Trójmiasta pogranicznicy znad morza. Aż 59 kg marihuany z przemytu ukrytych było w chłodni na jednej z posesji. Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych i trafiło do aresztu.

Według ustaleń pograniczników z Morskiego Oddziału Straży Granicznej narkotyki zostały przemycone do Polski z Hiszpanii i ukryte na terenie hal magazynowych w okolicach Trójmiasta.

Przeprowadzone 7 sierpnia z udziałem psa służbowego przeszukanie posesji potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy. W urządzeniu chłodniczym znaleźli 59 worków foliowych z marihuaną. Jej czarnorynkową wartość szacuje się na prawie 3 miliony złotych – podali w czwartek (13 sierpnia) przedstawiciele MOSG.

fot. MOSG

Na miejscu strażnicy graniczni zatrzymali 43-latka z województwa mazowieckiego i 51-letniego mieszkańca województwa pomorskiego. Dodatkowo w mieszkaniu jednego z mężczyzn funkcjonariusze ujawnili m.in. sfałszowany dowód osobisty, pieczątki z danymi różnych podmiotów gospodarczych, telefony komórkowe i urządzenia do monitorowania przesyłek z narkotykami.

Wobec mężczyzn Sąd Rejonowy Gdańsk Południe orzekł trzymiesięczny areszt. Będą odpowiadać za przemyt znacznej ilości narkotyków, co zagrożone jest karą co najmniej 3 lat pozbawienia wolności – czytamy w komunikacie straży granicznej.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Niewykluczone są dalsze zatrzymania.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24