12.08.2020 16:00 2 NW/pomorska.policja.gov.pl

Kolejny 'miłośnik' rowerów został zatrzymany

Fot. Archiwum

Sezon rowerowy trwa w pełni, a coraz więcej pojawiających się na ulicach jednośladów... staje się „niezłym łupem” dla złodziei. Odpowiedzialności za kradzież roweru z pewnością nie uniknie 45-latek, który został zatrzymany przez kryminalnych w Gdańsku. Mężczyźnie grozi pięć lat więzienia.

Pod koniec minionego pierwszego tygodnia sierpnia policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży roweru. Do zdarzenia doszło na terenie jednego z zakładów pracy na Stogach. Policjanci dokładnie zbadali miejsce zdarzenia i pobliski teren, przeprowadzili rozmowy z osobami, które mogły posiadać informacje na temat podejrzanego i zabezpieczyli monitoring, który zarejestrował wizerunek złodzieja.

Szybkie rozpoznanie sprawy pozwoliło funkcjonariuszom w krótkim czasie dotrzeć do sprawcy. W poniedziałek (10 sierpnia) kryminalni udali się w rejon Śródmieścia, do mieszkania podejrzanego i tam zatrzymali 45-letniego mieszkańca Gdańska.

Służbom udało się odzyskać rower i ten trafił do właściciela. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży, za co grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

W sezonie letnim rowery znikają i zmieniają właściciela niezwykle często. Latem policjanci otrzymują o wiele więcej zgłoszeń dotyczących kradzieży rowerów, niż w okresie jesienno – zimowym. Okazuje się, że większość tych zdarzeń ma miejsce ze względu na źle zabezpieczone jednoślady. Rowery znikają z naszych klatek schodowych, sprzed sklepów, hal garażowych, domów czy piwnic. Można tego uniknąć, jeśli będą miały odpowiednie zabezpieczenia.

Mieszkańcy Gdańska swoje dwukołowe środki transportu mogą dodatkowo oznakować, w ramach akcji „oznakuj rower”. Wystarczy nanieść w widocznym miejscu na ramie oznaczenie składające się z liter i cyfr, a na to zostanie naklejona specjalna naklejka. Podczas znakowania wypełniana jest karta identyfikacyjna, a dane z niej wprowadzane są do bazy danych Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Dzięki temu rower można w łatwy sposób zidentyfikować i ograniczyć zjawisko kradzieży.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24