10.08.2020 09:55 7 raz/pomorskie.eu

Pomorzanie kochają podróżować pociągami

źródło: pomorskie.eu

Pomorze liderem. I to od lat. Urząd Transportu Kolejowego przedstawił raport z działalności przewoźników kolejowych w Polsce w 2019 roku. Wynika z niego, że mieszkańcy regionu doceniają i chętnie korzystają z transportu pociągowego.

„Prawie 61 mln pasażerów skorzystało w 2019 roku z pociągów kursujących na terenie województwa pomorskiego. Statystyczny mieszkaniec regionu w ubiegłym roku jechał pociągiem 26,1 razy. To najwięcej w Polsce. Pod tym względem Pomorze od lat jest krajowym liderem” – czytamy na pomorskie.eu.

Jak wyjaśniają przedstawiciele pomorskiego samorządu, tak zwany „wskaźnik wykorzystania kolei” to średnia liczba przejazdów, jaką w ciągu roku odbywa mieszkaniec regionu. Według danych opublikowanych przez UTK w województwie pomorskim, w ubiegłym roku ten wskaźnik wyniósł 26,1. To trzy razy więcej niż średnia w kraju, która wynosi 8,7. Drugi wynik w kraju osiągnęło województwo mazowieckie (19,4) a trzeci Dolny Śląsk (11,2).

Cieszę się, że mieszkańcy regionu tak chętnie podróżują koleją i że pod tym względem jesteśmy krajowym liderem – mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. - To pokazuje m.in, że budowa Pomorskiej Kolei Metropolitalnej bardzo przyczyniła się do kolejowej rewolucji w regionie. Konsekwentnie realizujemy naszą politykę rozwoju Pomorza, jako regionu który stawia na transport szynowy. Sześćdziesiąt milionów pasażerów w 2019 r. jest tego najlepszym dowodem – dodał marszałek.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24