05.08.2020 17:20 19 rp/SM Wejherowo

Romantyk z Wejherowa: Ukradł kwiaty z parku i dał kelnerce… nie pierwszy raz

Fot. SM Wejherowo

Zamiast do kwiaciarni, z sekatorem przychodzi do parku Cedron w Wejherowie. Mieszkaniec miasta myślał, że znalazł „tańszy” sposób na okazywanie miłości. Tymczasem za kwiaty strażnicy miejscy wystawili mu rachunek w postaci mandatu karnego.

Na wycinaniu róż sprawca został już przyłapany wcześniej. Za swój romantyczny czyn otrzymał wtedy mandat karny. Tego samego wykroczenia dopuścił się po raz drugi.  Tym razem w parku Cedron pojawił się w środę (5 sierpnia) z samego rana. Został zarejestrowany przez kamerę miejskiego monitoringu, o którym pisaliśmy kilka godzin wcześniej w tym artykule i po raz kolejny otrzymał mandat.

Żarty się skończyły, o czym informowaliśmy już amatorów picia pod chmurką oraz wandali. Roślinność w przestrzeni publicznej oraz urządzenia rekreacyjne są dobrem chronionym i wspólnym wszystkich mieszkańców – zaznacza Zenon Hinca, komendant straży miejskiej w Wejherowie.

Romantyk nie wycinał jednak kwiatów bezmyślnie. Wykonywał z nich bukiety i zanosił je jednej z kelnerek wejherowskich restauracji. Kosztowało go to wiele pracy i - jak wynika z wystawionych mandatów – także pieniędzy.

Fot. SM Wejherowo

Strażnicy miejscy apelują w tym miejscu do mieszkańców, choć to dość oczywista prośba, aby po bukiety kwiatów udawali się do kwiaciarni, a nie do ukwieconych parków.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24