05.08.2020 12:20 0 rp/Gdynia.pl

Gdynia: Na Open’er Festival 2021 nie zabraknie plejady gwiazd

Źródło: Gdynia.pl

Mieszanka stylów, połączenia R’n’B, hip-hopu, soulu i funku, elektroniczne perełki znane na całym świecie i także  jeden z najważniejszych polskich debiutów zeszłego roku. Przyszłoroczny Open’er Festival odsłania karty i pokazuje, kogo zobaczymy na letniej scenie w Gdyni.

Line-up przyszłorocznego święta muzyki w Gdyni napawa optymizmem fanów dobrej muzyki i wakacyjnych brzmień. Anderson .Paak & The Free Nationals, RÜFÜS DU SOL oraz schafter dołączają do tego grona.

Już pierwszego dnia imprezy (30 września) wystąpi Anderson .Paak & The Free Nationals – raper, producent, multiinstrumentalista i zdobywca trzech nagród Grammy, który w ostatnich latach wyrósł na jedną z najciekawszych postaci współczesnej muzyki urban.

Jak czytamy na oficjalnej stronie Gdyni, jego debiutancki solowy album „Venice" ukazał się w 2014 roku i szybko został zauważony przez środowisko hip-hopowe w USA, zarówno jako artysta, jak i producent. W kolejnych dwóch latach nagrywał już z takimi artystami jak The GameSchoolboy Q i Macklemore oraz wystąpił gościnnie aż w sześciu numerach na albumie samego Dr. Dre.

Źródło: Gdynia.pl

Muzyczne emocje zostaną podtrzymane przez grupę, w której skład wchodzą Tyrone LindqvistJon George i James Hunt. To australijskie trio RÜFÜS DU SOL to nie lada gratka dla fanów elektroniki. Jak przyznają, ostatni był dla nich odkryciem zupełnie nowego terytorium oraz eksploracją kolejnych podgatunków muzycznych. Całość przekłada się również na fenomenalne live-acty, które przez ostatnie lata stały się wizytówką RÜFÜS DU SOL. Elektroniczne trio wystąpi również 30 czerwca.

Źródło: Gdynia.pl

Polskim wykonawcą, który zyskał sławę w 2019 w momencie, w którym singiel „hot coffee" opanował listy przebojów będzie schafter – 17-letni artysta sceny hip hopowej.

Milionowe odtworzenia jego utworów w serwisach Youtube czy Spotify mówią same za siebie - schafter to poważny gracz na polskim rynku hip-hopu. Raper nie zwalnia tempa - w czerwcu do sieci trafił najnowszy singiel „push to talk” zwiastujący nadchodzący album „FUTURA”.

Źródło: Gdynia.pl

Bilety na Open’er Festival są w sprzedaży do 7 czerwca 2021 lub do wyczerpania puli biletów i można je nabyć tutaj. Wszystkie bilety zakupione na Open'er Festival 2020 zachowują ważność w przyszłym roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24