31.07.2020 17:00 15 NW/pomorska.policja.gov.pl

Wejherowianka usłyszała 10 zarzutów - może posiedzieć 10 lat

Źródło:pomorska.policja.gov.pl

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy okradała mieszkania, piwnice i samochody – 35-letnia złodziejka - mieszkanka Wejherowa została zatrzymana. Usłyszała aż dziesięć zarzutów.

Prócz zuchwałych kradzieży kobieta dopuściła się także włamania na konto bankowe jednej ze swoich ofiar. Do zatrzymania wejherowianki doszło podczas jednej z interwencji policjantów, podjętej w drogerii na terenie Wejherowa. Została przyłapana na kradzieży perfum.

Kobieta była znana policjantom z wcześniej popełnianych drobnych kradzieży. Funkcjonariusze, pracując nad sprawą, ustalili że nie jest to jej jedyne przewinienie, które popełniła w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Mundurowi udowodnili, że 35-latka kradła najróżniejsze przedmioty z piwnic, samochodów oraz mieszkań – podaje policja.

Podczas jednej z kradzieży zatrzymana ukradła kartę do bankomatu, z którego trzykrotnie wypłacała pieniądze. Policjanci wyjaśniają, że kobieta chodziła po mieście w poszukiwaniu otwartych mieszkań czy piwnic i gdy na takie natrafiła – dokonywała kradzieży.

35-latce postawiono dziesięć zarzutów, w tym siedem kradzieży oraz trzy kradzieże z włamaniem. Prokuratura zdecydowała o nałożeniu na kobietę dozoru policyjnego. Grozi jej nawet do 10 lat więzienia.

Policjanci apelują, by zawsze zamykać drzwi na klucz, bez względu na to, czy jesteśmy w domu, czy go opuszczamy. Każde pomieszczenie, które posiada zamek powinno być zawsze odpowiednio zabezpieczone, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji i nie narażać się na kradzieże ze strony złodziei.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24