27.07.2020 10:30 0 rp/TTM

Milwino sięgnęło po złoto w walce o Puchar Wójta Gminy Luzino

Fot. Mat. pras.

Już po raz 21 odbył się Turniej o Puchar Wójta Gminy Luzino. Tym razem wyjątkowo, bo w lipcu, można było podziwiać najpierw eliminacje na boiskach w Wyszecinie i Kochanowie, a tydzień później (26 lipca) najlepsi zmierzyli się na stadionie GOSRiT w Luzinie. Piłkarze z Milwina sięgnęli tego dnia po złoto.

Takich emocji nie było na sołeckich boiskach od dawna. Pandemia koronawirusa nie spowodowała jednak spadku w formie, a wręcz wywołała zwiększoną motywację. Z eliminacji do Pucharu Wójta Gminy Luzino, które odbyły się 19 lipca przeszły cztery zespoły: LZS Sołecka Kębłowo, Sołecka Milwino, LZS Sołecka Kochanowo oraz Cyklopy Wyszecino, które zmierzyły się w wielkim finale.

Przychodzimy przede wszystkim pograć spontanicznie, dla dobrej zabawy, po sąsiedzku – komentuje Wiesław z Kochanowa.

Fot. Mat. pras.

Fot. Monika Wejer/TTM

Jak podkreślali uczestnicy, to świetna okazja do spotkania się na boisku po przerwie związanej z pandemią. Kilka miesięcy spędzonych w domu nie były jednak wymówką do organizacji 21. turnieju, w którym jak dodaje wójt, co roku po złoto sięga inna drużyna.

Trzeba pamiętać, że to od 21 lat gra liga sołecka, którą staramy się wspierać. To wydarzenia, kiedy możemy się spotkać z sąsiadem i miło spędzić czas – zaznaczał Jarosław Wejer, wójt gminy Luzino.

Fot. Mat. pras. Fot. Monika Wejer/TTM Fot. Mat. pras. vlcsnap-2020-07-27-10h35m46s394.png vlcsnap-2020-07-27-10h35m52s587.png ttttuu.jpg Fot. Mat. pras.

Po zakończeniu sportowej rywalizacji wszystkie drużyny sołeckie, uczestniczące w turnieju, otrzymały z rąk wójta Jarosława Wejera, puchary, medale i nagrody. Wyróżniono również najlepszych zawodników rywalizacji. Bramkarza: Marcina Burka ( Milwino), piłkarza: Damiana Splitthof (Kębłowo). Po złoto sięgnęli zawodnicy z Milwina, którzy okazali się najlepiej przygotowani do turnieju.

Było dużo agresywnej piłki, staraliśmy się jednak trzymać dobry poziom i dobrze się przy tym bawić – komentował Bartosz z Milwina.

Warto dodać, że drużyny sołeckie wracają na boiska ligowe już we wrześniu.

Końcowa kolejność XXI Turnieju o Puchar Wójta Gminy Luzino dla drużyn sołeckich 2020:

  1. Sołecka Milwino

  2. LZS Sołecka Kochanowo

3. LZS Sołecka Kębłowo

4. Cyklopy Wyszecino

5-8: LZS Trak Barłomino, KS Suchocki Zelewo, Sołecka Robakowo, Sołecka Luzino.

  Wyniki eliminacji Kochanowo:

Kębłowo – Milwino 0:0

Zelewo – Luzino 0:2

Kębłowo – Zelewo 1:0

Milwino – Luzino 1:0

Kębłowo – Luzino 3:2

Milwino – Zelewo 3:1

  Wyniki eliminacji Wyszecino:

Wyszecino – Barłomino 1:0 ( gol samobójczy w ostatniej minucie meczu)

Kochanowo – Robakowo 2:0

Wyszecino – Kochanowo 0:1

Barłomino – Robakowo 1:1

Wyszecino – Robakowo 4:0

Barłomino – Kochanowo 1:1  


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24