23.07.2020 18:00 2 Kwt/PUW
WOPR Województwa Pomorskiego otrzymał 120 tysięcy złotych, natomiast Konsorcjum WOPR 284 tysiące złotych na ratownictwa i ochronę ludności w 2020 roku. Zakończył się otwarty konkurs ofert na realizację tego zadania publicznego na obszarze województwa pomorskiego.
Komisja dokonała podziału puli dotacji zaplanowanej w budżecie Wojewody Pomorskiego na rok 2020.
– „Wykonywanie zadań z zakresu ratownictwa wodnego oraz organizowanie i prowadzenie szkoleń ratowników wodnych w zakresie ratownictwa wodnego na obszarach wodnych województwa pomorskiego i morskich wodach wewnętrznych Zatoki Gdańskiej w 2020 r.” to otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadania publicznego w zakresie ratownictwa i ochrony ludności na obszarze województwa pomorskiego w 2020 roku - czytamy na stronie Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.
Komisja dokonując podziału puli dotacji zaplanowanej w budżecie Wojewody Pomorskiego wzięła pod pod uwagę proporcjonalność zakresów geograficznych przedstawionych w obu ofertach.
WOPR Województwa Pomorskiego i Konsorcjum WOPR zostaną poinformowani o propozycji podziału kosztów i zostaną z nimi podpisane umowy na realizację zadania.