29.04.2020 09:20 9 mike

Starosta pucki wyzdrowiał z koronawirusa

Źródło: Jarosław Białk/Facebook

We wtorek (28 kwietnia) napłynęły dobre wieści nt. stanu zdrowia Jarosława Białka, starosty puckiego. Jak poinformował sam starosta, udało mu się wyzdrowieć z koronawirusa. „Mój organizm przezwyciężył COVID19 i jestem zdrowy” – poinformował starosta na Facebooku.

Jarosław Białk, starosta pucki, 2 kwietnia trafił do Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni, po tym jak stwierdzono w jego organizmie obecność koronawirusa, gdzie przebywał przez 18 dni. W przypadku starosty przebieg choroby był dość uciążliwy; „przez pewien czas wesoło nie było” – przyznał samorządowiec.

Miałem tam wspaniałą opiekę, za którą jestem niezmiernie wdzięczny Pani Ordynator, Katarzynie Sikorskiej, Lekarzom, Paniom Pielęgniarkom i Wszystkim Pracownikom. Niemniej przez cały pobyt w szpitalu byłem odizolowany i mogłem przebywać tylko w jednym pomieszczeniu. Nie doskwierała mi jednak samotność, bo byliście ze mną. Jestem Wam Drodzy Państwo ogromnie wdzięczny za wszystkie słowa otuchy, modlitwę, troskę i nieustannie płynące od Was życzenia powrotu do zdrowia. Dopiero w takich sytuacjach w pełni docenia się bliskość i wsparcie. Nigdy nie zdołam się Wam odwdzięczyć – napisał Jarosław Białk na Facebooku.

Starosta dodał, że dzięki przestrzeganiu zasad izolacji, nie zaraził nikogo z pracy. Tak się stało jedynie w przypadku członów najbliższej rodziny. Jarosław Białk, zgodnie z zaleceniami lekarzy, najbliższe dwa tygodnie spędzi w domu, gdzie będzie powracał do pełni sił.

W tym czasie, w miarę możliwości, będę pracował zdalnie. Starostwo Powiatowe powoli wraca do standardowej pracy, chociaż nic już nie będzie takie samo, ale głowa do góry, jesteśmy silni, bo mamy siebie i zdeterminowani do dalszego działania dla rozwoju naszego pięknego Powiatu Puckiego – podsumował Jarosław Białk.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24