10.04.2020 14:30 24 rp/KPP Puck

Święta powinniśmy spędzić w domu. Sprawdzą to puccy policjanci

Źródło: KPP Puck

Policjanci w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, w porozumieniu z innymi służbami, oznakowali miejsca objęte zakazem wstępu na terenie powiatu puckiego, które moglibyśmy chcieć odwiedzić podczas zbliżających się świąt. Nie będzie to jednak możliwe. Przez nami kolejny test z odpowiedzialności. Jego wyniki sprawdzą patrolujący mundurowi.

Pogoda, która ma nam towarzyszyć podczas świąt Wielkiejnocy, będzie kusiła, ale policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo.

Puccy mundurowi będą prowadzić wzmożone działania na zbliżający się weekend świąteczny. Funkcjonariusze będą patrolować miejsca objęte zakazem wstępu i będą interweniować w stosunku do osób lekceważących przepisy – podkreśla st. sierż. Ewa Bresińska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

Źródło: KPP Puck

Źródło: KPP Puck

Dla policjantów te święta będą czasem wytężonej służby; dla wszystkich mieszkańców będzie to kolejny egzamin z odpowiedzialności, rozsądku, dbałości o zdrowie oraz życie swoje i innych ludzi.

Pamiętajmy, że w walce z epidemią służby mundurowe nie muszą być same. Każdy z nas może ich wspomóc przestrzegając obowiązujących przepisów – dodaje rzecznik KPP Puck.

Źródło: KPP Puck

Źródło: KPP Puck

Jak apelują służby czy samorządowcy nie tylko z powiatu puckiego, ale i całej Polski, to nie czas na  świąteczne wyjazdy i spotkania ze znajomymi. To, co powinniśmy teraz zrobić, to zostać domu, w gronie najbliższych, w ten sposób ograniczając rozprzestrzenianie się choroby.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24