05.04.2020 19:11 11 Kwt/KPP Puck

Gmina Kosakowo: W trakcie kwarantanny udał się na zakupy

źródło: KPP Puck

Mieszkaniec gminy Kosakowo zamiast przebywać w domu udał się na zakupy do pobliskiego sklepu. Policjanci przekazali informację o nieprzestrzeganiu zasad kwarantanny do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który w prowadzonym przez siebie postępowaniu może nałożyć grzywnę w wysokości do 30 tysięcy złotych.

Policjanci z puckiej komendy w trakcie sobotnich działań ujawnili kilkanaście wykroczeń związanych z niestosowaniem się do zakazów dotyczących gromadzenia się oraz stwierdzili kolejny przypadek złamania zasad kwarantanny. Nie wszyscy stosują się do obowiązujących przepisów i wychodzą z domu, narażając inne osoby na ryzyko zarażenia.

Podczas minionej doby puccy policjanci ujawnili kolejny przypadek złamania kwarantanny domowej. W trakcie sprawdzania mężczyzn, którzy są objęci kwarantanną jeden z nich pokazał się funkcjonariuszom w oknie, iż jest w domu, natomiast gdy miał pokazać się drugi z braci również objęty kwarantanną, mężczyzna przebrał się w inną bluzę udając swojego brata. Policjanci natychmiast zauważyli, że jest to ta sama osoba. Po chwili mundurowi zauważyli mężczyznę idącego ze sklepu, który to właśnie powinien przebywać na kwarantannie. Mieszkaniec gminy Kosakowa został wylegitymowany przez funkcjonariuszy z odległości zachowanej, tym samym potwierdzając, iż złamał zakaz kwarantanny – informuje st.sierż. Ewa Bresińska, Oficer Prasowy komendanta Powiatowego Policji w Pucku.

Wobec mężczyzny, który dopuścił się tego czynu, mundurowi wszczęli już stosowne postępowanie dotyczące nieprzestrzegania nakazów i zakazów związanych z izolacją.

Policjanci przekazali także informację o nieprzestrzeganiu zasad kwarantanny do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który w prowadzonym przez siebie postępowaniu może nałożyć grzywnę w wysokości do 30 tys. złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24