04.04.2020 16:59 10 Kwt/KPP Puck

Policjanci z Pucka, żołnierze i strażnicy kontrolują miejsca grupowania się ludzi

źródło: KPP Puck

W sobotę (4 kwietnia) policjanci z Pucka wpierani są przez Wojska Obrony Terytorialnej, straże miejskie i gminne prowadzą wzmożone działania ukierunkowane na zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby COVID-19. Mundurowi patrolują miejsca objęte zakazem i stanowczo reagują na niestosowanie się do obowiązujących przepisów.

Wszystkie osoby, które nie stosują się do obowiązujących ograniczeń muszą liczyć się z konsekwencjami.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Pucku zwiększyli działania ukierunkowane na zapobieganie rozprzestrzeniania się choroby COVID-19. Na ulice wszystkich miejscowości skierowano dodatkowych funkcjonariuszy, którzy codziennie kontrolują okolice parków, skwerów, plaż i lasów a także inne miejsca, gdzie zakazane jest wchodzić, sprawdzają też rejony, w których z wcześniejszych informacji wynikało, że grupują się ludzie – informuje st. sierż. Ewa Bresińska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku.

Policjanci zwracają uwagę na minimalną odległość między pieszymi i kwestię wychodzenia z domu osób do 18. roku życia bez nadzoru opiekuna oraz prowadzą wzmożone działania kontrolno–prewencyjne np. na terenie Helu czy Władysławowa.

W trakcie działań kontrolowane są wszystkie pojazdy, którymi mogą poruszać się osoby, które łamią zakaz przemieszczania się. Mundurowi w trakcie służby sprawdzają cel wyjścia czy wyjazdu z domu oraz to czy piesi oraz kierowcy stosują się do nowych nakazów bezpieczeństwa – dodaje st. sierż. Ewa Bresińska.

Dodatkowo przez urządzenia głośnomówiące ciągle podawane są komunikaty o pozostaniu w domu i wychodzeniu na zewnątrz tylko w wyjątkowych sytuacjach. Przypominamy, że kto naruszy przepisy, musi liczyć się z wysokimi karami pieniężnymi. Za złamanie przepisów związanych z epidemią grozi kara grzywny od 5 do 30 tys. zł.

źródło: KPP Puck źródło: KPP Puck źródło: KPP Puck źródło: KPP Puck źródło: KPP Puck źródło: KPP Puck źródło: KPP Puck źródło: KPP Puck


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24