03.04.2020 08:20 5 rp/puck.policja.gov.pl

Powiat pucki: Miał być na kwarantannie, wolał iść na zakupy

Fot. KPP Puck

Puccy policjanci każdego dnia sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną nie łamią jej zasad. Dodatkowo policyjne radiowozy emitują specjalny apel, który zachęca wszystkich do pozostania w domu – tak dzieje się w całej Polsce. Nie wszyscy jednak stosują się do obowiązujących przepisów i wychodzą z domu, nawet podczas kwarantanny.

W miniony weekend w powiecie puckim pojawił się pierwszy przypadek złamania kwarantanny. Mieszkaniec powiatu, mimo objęcia go kwarantanną, złamał zakaz i wyszedł z domu… na zakupy.

Teraz w tej sprawie policjanci prowadzą postępowanie w sprawie, które dotyczy nieprzestrzegania przez osoby podejrzane o chorobę odpowiednich nakazów i zakazów związanych z izolacją – zaznaczają mundurowi.

W takim przypadku osoba może zostać ukarana grzywną w wysokości do 500 zł. Niezależnie od tego, policjanci przekażą również informację o nieprzestrzeganiu zasady kwarantanny do Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który w prowadzonym przez siebie postępowaniu może nałożyć grzywnę w wysokości 30 tys. złotych.

Fot. KPP Puck

Przez ostatni dni „posypały się” także mandaty za nielegalne zgromadzenia. Jedną z podjętych interwencji było zgłoszenie od jednego z mieszkańców, że pomimo obowiązujących zakazów na skwerze gromadzi się grupa osób. Zgłoszenie potwierdziło się i mundurowi na miejscu zastali gromadzącą się młodzież.

Funkcjonariusze w rozmowie ustalili, że mieli oni pełną świadomość o obowiązujących obecnie przepisach dotyczących przestrzegania zasad niegromadzenia się oraz o istniejącym ryzyku zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa – dodają policjanci.

Fot. KPP Puck

Mundurowi codziennie kontrolują miejsca, gdzie mogą się gromadzić mieszkańcy – parki, bulwary, targowisko miejskie, i apelują do wszystkich mieszkańców o przestrzeganie obowiązujących zasad, a zwłaszcza do rodziców, aby zadbali o to, żeby ich dzieci pozostały w domu. Jak podała w czwartek (2 kwietnia) Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, w Pucku liczba osób poddanych kwarantannie w powiecie wynosiła 465.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24