01.04.2020 14:48 0 Gol

W GOSRiT Luzino myślą już o ekstraklasie

Fot. archiwum GOSRiT Luzino

Jedenaście zwycięstw, jeden remis i jedna porażka – to aktualny dorobek Mar-Bruk ZRB GOSRiT Luzino w sezonie 2019/2020 I ligi kobiet w tenisie stołowym kobiet w grupie północnej. Drużyna Waldemara Płotki do momentu przerwania rozgrywek przez pandemię koronawirusa COVID-19 zajmowała zdecydowanie pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Jestem bardzo zadowolony z przebiegu tego sezonu – mówi Waldemar Płotka, opiekun rewelacji I ligi. Jego zespół wygrał dotychczas trzynaście spotkań, jeden mecz zremisował i doznał tylko jednej porażki. Łącznie tenisistki stołowe Mar-Bruk ZRB GOSRiT Luzino zgromadziły na swoim koncie 23 punkty i pewnie zajmują fotel lidera na zapleczu ekstraklasy kobiet w grupie północnej.

Drugi w tabeli Chrobry Międzyzdroje traci do ekipy z Luzina trzy „oczka”. Warto jednak zauważyć, że ekipa z województwa zachodniopomorskiego rozegrała jeden mecz więcej od Mar-Bruku ZRB GOSRiT.

Chcemy awansować do ekstraklasy i zapisać się w historii naszej miejscowości i powiatu wejherowskiego – dodał trener utworzonej w 2013 roku sekcji tenisa stołowego w Luzinie.

Najlepiej punktującą zawodniczką Mar-Bruku ZRB GOSRiT na I-ligowym froncie jest 49-letnia Nuriya Zhaludok, która wygrała aż 25 z 26 pojedynków. Cenne punkty dla ekipy z Luzina zdobywa także Maja Garbino (21 zwycięstw, 4 porażki). Skład lidera rozgrywek uzupełniają Katarzyna i Magda Płotka.

Naszą liderką jest Nuriya, która przegrała dotychczas jeden mecz. Ważne punkty zdobywa także Maja Garbino – dodaje Płotka, który odważnie stawia także na wychowanki klubu z Luzina. – Sam nie spodziewałem się, że Nuriya aż tak dobrze będzie sobie radziła w rozgrywkach I ligi – zakończył Waldemar Płotka, który, jak przyznał, jest za przedwczesnym zakończeniem rozgrywek ligowych w sezonie 2019/2020.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24