01.04.2020 15:10 0 rp

Choć siedzą w domach, dodają innym otuchy

Mat. red.

Mieszkańcy Pomorza nie tylko szyją maski czy organizują zbiórki albo robią zakupy sąsiadom, ale starają się wspierać innych, siedząc w domu. W Gościcinie czy Pucku przystrajają okna i wywołują uśmiech na twarzach tych, którzy robią zakupy czy idą do pracy.

Dzieci na całym świecie przyklejają na oknach swoich domów rysunki, na których widnieje kolorowa tęcza. Chcą w ten sposób szerzyć nadzieję i dodać światu trochę koloru w ponurych chwilach pandemii. Nie inaczej jest w naszym regionie, gdzie kolorowe tęcze i kartki z hasłem "będzie dobrze" przystrajają okna.

Wszystko zaczęło się we Włoszech. Wiele rodzin zaczęło publikować zdjęcia rysunków swoich dzieci, na których widniał napis "tutto andra bene", co znaczy "wszystko się ułoży". Choć w Polsce nie ma tak dramatycznej sytuacji w szpitalach i na ulicach, młodzi Polacy postanowili zacząć działać, a efekty ich pracy widać już z daleka.

Do naszej redakcji napisała Pani Natalia, wysyłając nam "wielkanocne" zdjęcie z Gościcina. Na ulicy Osiedlowej można poczuć choć odrobinę magię nadchodzących świąt wielkanocnych.

Nie pisanki, a okno. Może kogoś jeszcze zainspirujemy i zachęcamy do zabawy – pisze do nas p. Natalia.

Fot. Czytelniczka

W Pucku sprawy w swoje ręce również postanowili wziąć najmłodsi, przyklejając na okna nieopodal Starego Rynku karki z napisem "będzie dobrze”. Zauważyła je jedna z naszych Czytelniczek.

Wracałam z zakupów, kiedy zobaczyłam rzucającą się w oczy kartkę na jednej z szyb – opowiada Katarzyna, mieszkanka Pucka. – Na mojej twarzy od razu pojawił się uśmiech, zwłaszcza kiedy zza firny pojawił się mały chłopiec, który pokazał mi kciuk uniesiony w górę.

Fot. Czytelnik

Takich gestów w naszym regionie nie brakuje. To pokazuje, jak bardzo mieszkańcy chcą się wspierać i wywoływać uśmiech na twarzach innych w trudnych czasach.

Fot. Czytelnik


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24