30.03.2020 09:30 24 rp/TTM

Obiekt przeznaczony do kwarantanny zbiorowej funkcjonuje w Kłaninie

Fot. TTM

Wojewoda Pomorski wskazał pięć obiektów, które są przeznaczone do kwarantanny zbiorowej. Najbliższy na Nordzie znajduje się w Kłaninie. Na razie nie wskazano żadnego obiektu tego typu w powiecie wejherowskim.

Ośrodek w Kłaninie, jako jedynie miejsce w naszym regionie, jest przeznaczony do kwarantanny zbiorowej. Jak w przypadku kwarantanny domowej, kierowane są tam osoby, które są zdrowe i wróciły z zagranicy, ale z tą różnicą, że nie mogą one odbyć obowiązkowej izolacji w domu.

To są osoby powracające z zagranicy, niemogące zapewnić sobie ani swojej rodzinie odpowiedniej izolacji – zaznacza Aleksandra Lange, zastępca dyrektora Powiatowej Stacji Sanitano-Epidemiologicznej w Pucku. – Może być tak, że jest to małe mieszkanie lub znajdują się tam osoby starsze, po przebytych operacjach.

Fot. TTM

Lokalizację wybrał wojewoda wraz z lokalnymi samorządowcami. Osoby, które wróciły do Polski, już na granicy zostały skierowane w to miejsce. Obecnie przebywa tam kilkanaście osób, każda z nich zajmuje pojedynczy pokój. W naszym województwie znajduje się łącznie pięć takich obiektów jak ten w Kłaninie, w tym pobliski w Sopocie. Łącznie zapewniono w nich prawie 400 miejsc.

Fot. TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24