28.03.2020 17:35 0 raz

SAR apeluje: Ograniczmy aktywność nad morzem 'do zera'

źródło: FB/Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa

"Apel do żeglarzy i osób korzystających rekreacyjnie z dobrodziejstw Morza Bałtyckiego wystosowali ratownicy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa. Proszą, by powstrzymac się od aktywności na morzu dla dobra wszystkich."

"Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa dba o bezpieczeństwo wszystkich tych, którzy korzystają z dobrodziejstw polskiej części Morza Bałtyckiego. Nasi ratownicy niejednokrotnie pomagają tym, którzy lekceważą siłę natury i zasady panujące na wodach morskich. Kiedy kutry, statki i inne jednostki zawracają do portów w obawie przed sztormem, my jesteśmy ostatnią nadzieją dla tych, którzy nie zdążyli dopłynąć do bezpiecznej przystani"- czytamy w apelu służby SAR.

— Prosimy kitesurferów, surferów, windsurferów, żeglarzy i wszystkich pozostałych korzystających rekreacyjnie z uroków Morza Bałtyckiego, aby w tym niepewnym czasie zagrożenia epidemicznego ograniczyć swoją aktywność nad wodą do „zera” i stosować się do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego — poprosił Rafał Goeck, rzecznik prasowy MSPiR.

Jak wyjaśnił, chodzi o dobro wszystkich.

— Nie chcemy, aby przypadkiem SARS-CoV-2 wykluczył któregoś z naszych ratowników morskich. Jeden zarażony automatycznie gwarantuje konieczność kwarantanny wszystkim pozostałym przebywającym na Morskiej Stacji Ratowniczej - podkreślił przedstawiciel ratowników.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24