26.03.2020 13:00 1 rp/Pomorskie.eu

Bilet Metropolitalny: Gdańsk już ma, kiedy całe Pomorze?

Fot. gait.pl/zkmgdynia.pl/archiwum

Od środy (25 marca) rusza bilet metropolitalny dla Gdańska. Bilety honorowane będą w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej oraz Polregio, ale tylko w Gdańsku. Co ze wspólnym biletem dla Pomorza? Czy sezonowe plany są nadal realne?

W obecnej, trudnej sytuacji wiele połączeń nie tylko na terenie Pomorza ale całej Polski zawieszono lub ograniczono. Mimo to samorządy wciąż starają się utrzymać funkcjonowanie komunikacji. Dlatego też, dzięki współpracy samorządu województwa i władz Gdańska udało się przyśpieszyć wprowadzenie na terenie miasta wspólnego biletu na kolej oraz komunikację miejską. Pierwotnie bilet miał obowiązywać od 1 kwietnia.

Dzięki szybszemu wprowadzeniu wspólnego biletu łatwiej będzie dotrzeć mieszkańcom do pracy w warunkach kolejnych ograniczeń narzuconych przez rząd – tłumaczy Piotr Borawski, zastępca Prezydenta Miasta Gdańska.

Rozwiązanie wprowadzone jest do końca bieżącego roku. Jeśli oferta będzie się cieszyć zainteresowaniem mieszkańców, jest możliwość wydłużenia. Z drugiej strony pojawia się pytanie, czy wydłużony zostanie termin wprowadzenia wspólnego biletu dla całego Pomorza.

Propozycja miesięcznego biletu obowiązującego na terenie nie tylko Trójmiasta, ale także Małego Trójmiasta Kaszubskiego (w tym w Wejherowie, Redzie i Rumi) również istnieje i ma wejść w życie 1 lipca.

metropolitalny-bilet-miesieczny-od-luzina-do-pruszcza-tczew-gallery-667793-full.jpg

Nowy bilet, to właściwie obniżka dotychczasowego z 230 na 150 zł (ulgowy 75) miałby funkcjonować w wszystkich autobusach miejskich, pociągach SKM, PKM i Polregio, tramwajach (Gdańsk) oraz trolejbusach (Gdynia). Pasażer będzie mógł się wielokrotnie przesiadać, zmieniając według uznania środki transportu. Od kiedy? Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już w wakacje, a na żadne opóźnienia, mimo trudnej sytuacji w kraju, póki co się nie zapowiada.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24