25.03.2020 10:40 4 rp

Puck pięknieje. Nowa nawierzchnia na ulicy Gdańskiej

Fot. Miastopuck.pl

Zakończyły się prace związane z modernizacją nawierzchni chodnika ul. Gdańskiej. Mowa o odcinku od ul. Wałowej do ul. Pokoju po prawej stornie jezdni. Koszt tej inwestycji to niemal 115 tysięcy złotych.

Dla mieszkańców Pucka, ale także turystów, spacer uliczkami niedaleko Starego Rynku to często możliwość przyjrzenia się bliżej historycznym kamienicom, a coraz więcej z nich, po remontach, nabiera nowego blasku. W niektórych przypadkach lepiej jednak nie zaglądać od nogi. Tak było jeszcze jakiś czas tamu na ulicy Gdańskiej w Pucku, gdzie pod stopami znajdowała się stara nawierzchnia z płytek betonowych, trylinki i kostki. To jednak już przeszłość.

Została zastąpiona efektowną nawierzchnią granitową, nawiązującą do zabytkowego charakteru tej części Pucka – komentuje Hanna Pruchniewska, burmistrz miasta.

Fot. Miastopuck.pl

Jeszcze we wtorek (24 marca), jak informują nas nasi Czytelnicy, robotnicy nanosili ostatnie poprawki w odnowionej nawierzchni. Można jednak już przyglądać się efektom pracy i choć planów na remont ulic było więcej, samorząd musi z pracami poczekać.

Wstrzymujemy się z innymi inwestycjami, jak wszystkie samorządy – dodaje burmistrz Pucka. – Musimy skończyć węzeł integracyjny, kończymy też kilka innych inwestycji. Patrząc jednak na sytuację, która panuje w Polsce, nie możemy myśleć o drogach, tylko o naszym zdrowiu, ale także o ratowaniu gospodarki. Na to przeznaczymy w najbliższym czasie sporo funduszy.

W planach był remont ulicy Waryńskiego i parkingu przy Nowym Świecie, choć teraz inwestycje muszą poczekać. Ta ukończona, przy ulicy Gdańskiej, kosztowała 115 019,83 złotych brutto.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24