24.03.2020 16:10 0 rp/Sppuck.pl

Puck: Ruszyła rekrutacja dla przedszkolaków i pierwszoklasistów

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Zarówno w puckim Przedszkolu Samorządowym, jak i w Szkole Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Pucku rozpoczęto rekrutacje. Dokumenty można składać głównie drogą elektroniczną, w obu przypadkach – do 3 kwietnia.

Choć w ciągu ostatnich kilkunastu dni edukacja diametralnie się zmieniła, rodzice już teraz muszą myśleć o przyszłości swoich pociech. Dla siedmiolatków oznacza to, że już od września 2020 roku rozpoczną naukę w szkole podstawowej.

Na wniosek rodzica bądź opiekuna w szkolne mury może zawitać także sześcioletnie dziecko, które w tym roku szkolnym korzysta z wychowania przedszkolnego lub posiada opinię o tym, że taką naukę może rozpocząć.

Szkoła Podstawowa im. Mariusza Zaruskiego w Pucku poinformowała zainteresowanych rodziców o rozpoczęciu swojej rekrutacji w dniach od 9 marca do 3 kwietnia.

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych i zamknięciem szkoły, zgłoszenia i wnioski dotyczące rekrutacji dzieci do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. M. Zaruskiego w Pucku w roku szkolnym 2020/2021 oraz podania o przyjęcie ucznia do klasy IV, sportowej należy przesyłać drogą elektroniczną – czytamy na stronie szkoły.

Wszystkie potrzebne dokumenty do rekrutacji są dostępne pod tym adresem.

Młodsze dzieci, czekające na rozpoczęcie swojej przygody z edukacją, również mają szanse na zapisy w puckich placówkach. Przedszkole Samorządowe rozpoczęło swoje procedury, które także potrwają do 3 kwietnia. Tutaj rekrutacja odbywa się podobnie, drogą elektroniczną, a wszystkie informacje dostępne są na stronie miasta.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24